Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:oznam: Začína sa pripravovať Zasadanie Senátu ST. Hlasovanie o dátume a predbežnú agendu nájdu Senátori v príslušnej téme. :saruman: :galadriel: :gandalf:

Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Down

Author Topic: Staroveke Grecko  (Read 37695 times)

Aiwendill

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 207
  • povaľač
Re: Staroveke Grecko
« Reply #49 on: May 22, 2008, 08:03:49 am »

veci, ktore sa ludom pacia v pseudomytologickych filmoch a serialoch nemaju vacsinou s mytologiou nic spolocne (maju nieco spolocne akurat tak s fantaziou scenaristov :) )

ale dam taku otazocku tykajucu sa greckej mytologie:

ak by ste chceli byt greckym bohom, ktorym by ste chceli byt?

ja osobne by som bol najradsej bohynou Demeter. Ta ked sa nastvala kvoli unosy dcerky Kory/Persefony, tak potom vsetci ostatni bohovia za nou chodili na kolenach, aby sa nehnevala a ani Zeus proti tomu nic nezmohol...

Logged
SFaF komunita musí spolupracovať. Môžem mať k tomu milión výhrad, ale stále nám ide o rovnakú vec.
...
SFaF komunita sa musí rozširovať a to nedosiahneme tak, že si každý budeme hrabať na vlastnom piesočku.

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Staroveke Grecko
« Reply #48 on: May 21, 2008, 11:43:23 am »

Vsak, ale nemozu byt tvorcovia obmedzovany tupostou ludi. Keby som mal ja napriklad vyriesit vlastny film o Troji, tiez by som tam pomenil kopec veci tak, aby sa mi viac pacili.
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Aiwendill

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 207
  • povaľač
Re: Staroveke Grecko
« Reply #47 on: May 21, 2008, 11:21:25 am »

ale vdaka filmom ma drviva vacsina obyvatelstva velmi skreslenu predstavu o mytologii, lebo poznam dost vela ludi pre ktorych je to co je vo filmoch svate a nedotknutelne...
Logged
SFaF komunita musí spolupracovať. Môžem mať k tomu milión výhrad, ale stále nám ide o rovnakú vec.
...
SFaF komunita sa musí rozširovať a to nedosiahneme tak, že si každý budeme hrabať na vlastnom piesočku.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Staroveke Grecko
« Reply #46 on: May 21, 2008, 12:28:41 am »

Ked niekto napise roman inspirovany Trojou, tak ho neavizuje ako spracovanie povodneho diela :)

Ale inac suhlas.

Kazdopadne, najvacsi rozdiel vidim v tom, cim sa film snazi byt (ak mi rozumiete), cize ak si niekto na tom stavia marketing, dokaze ma to sklamat, ale serialy na styl Herkulesa a Xeny nikdy nemali ambiciu stat sa niecim inym ako volnymi serialmi z prostredia greckych baji a sveta, ktore zaujali vela divakov (vratane mna). Na Alexandra som uz mala vyssie naroky. Alebo na takeho Pana Prstenov... :)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Staroveke Grecko
« Reply #45 on: May 21, 2008, 12:18:42 am »

Filmy sa nemusia striktne drzat mytologie, alebo historie. Vsak ked niekto napise roman, na ktory sa inspiroval Iliadou, alebo zivotom Alexandra, nikoho to nepohorsuje. Filmy by sa mali brat tiez tak.
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Staroveke Grecko
« Reply #44 on: May 20, 2008, 07:53:07 pm »

No ale Troja aj Alexander su na tom neporovnatelne lepsie nez Herkules.  ;)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Aiwendill

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 207
  • povaľač
Re: Staroveke Grecko
« Reply #43 on: May 20, 2008, 06:09:55 pm »

akoze jedine sceny ktore sa drzia faktov su tie, v ktorych je ocividne, ze Herkules a jeho nevlastna matka Hera sa silne neznasaju... nic viac :)

Rovnako je to aj v Troji, Alexandrovi, a dalsich filmoch a serialoch... :)
Logged
SFaF komunita musí spolupracovať. Môžem mať k tomu milión výhrad, ale stále nám ide o rovnakú vec.
...
SFaF komunita sa musí rozširovať a to nedosiahneme tak, že si každý budeme hrabať na vlastnom piesočku.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Staroveke Grecko
« Reply #42 on: May 20, 2008, 05:54:30 pm »

Preboha Aiwendill, ty si od Herkulesa alebo Xeny cakal nieco co sa drzi faktov? :)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Aiwendill

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 207
  • povaľač
Re: Staroveke Grecko
« Reply #41 on: May 20, 2008, 02:53:39 pm »

akože keď sme už pri tej filmovej greckej mytologii, tak väčší mišung ako v Herkulesovi som dokázal nájsť iba v Xene a tam to už bolo fakt od veci. Sice tak to dopadne vždycky keď sa do niečoho pustia amíci. :saruman:
Logged
SFaF komunita musí spolupracovať. Môžem mať k tomu milión výhrad, ale stále nám ide o rovnakú vec.
...
SFaF komunita sa musí rozširovať a to nedosiahneme tak, že si každý budeme hrabať na vlastnom piesočku.

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Staroveke Grecko
« Reply #40 on: May 17, 2008, 08:40:19 pm »

Crankia: Rozsirenu verziu... Odporucam. :)
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Staroveke Grecko
« Reply #39 on: May 16, 2008, 11:50:38 am »

slint.. este som ten film nevidela ale zacinam o tom uvazovat :P
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Staroveke Grecko
« Reply #38 on: May 15, 2008, 09:57:40 pm »

Som sa zase namotal na film... Aky dobry fanmade trailer som objavil: http://www.youtube.com/watch?v=Voai-4GS848
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Aiwendill

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 207
  • povaľač
Re: Staroveke Grecko
« Reply #37 on: May 14, 2008, 10:44:13 am »

Ja ked nemam jasno v greckej mytologii, tak napisem Doc. Valachovicovi z FiF UK a ten ma sprdne ze take zakladne veci neviem a ze ho otravujem... :)


Btw.:  Ked uz spominas toho chrisa. Pozdravuje vas vsetkych Simon Tolkien, (chrisov syn), ktory minule odpovedal na otazky citatelov na fore Tolkien Society UK, kde som sa uz davnejsie votrel ako spion...  :ring:
Logged
SFaF komunita musí spolupracovať. Môžem mať k tomu milión výhrad, ale stále nám ide o rovnakú vec.
...
SFaF komunita sa musí rozširovať a to nedosiahneme tak, že si každý budeme hrabať na vlastnom piesočku.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Staroveke Grecko
« Reply #36 on: May 13, 2008, 09:49:50 pm »

No, vidis, to ja ked nemam jasno v niecom zo Stredozeme, napisem Chrisovi a on mi to uz objasni.
 ::)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Aiwendill

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 207
  • povaľač
Re: Staroveke Grecko
« Reply #35 on: May 13, 2008, 05:09:20 pm »

ja som komplet celeho zamarovskeho precital, znovu precital, potom este raz precital a porovnal s inymi dielami, nakoniec som to este raz precital a skomentoval slovnym spojenim: "Pekna rozpravka" a odvtedy tie knizky pouzivam ako podstavec pod nohy postele, aby sa mi pod nu voslo viacej veci...

Teraz, ked uz mam robit nieco s mytologiou alebo antickym greckom ci rimom, tak si poziciam od kamosov archeologov skripta, z ktorych sa ucia, pripadne siahnem po pramennom materiale (na grecky zemepis je vynikajuce dielo Cesta po Hellade od Pausania)...
Logged
SFaF komunita musí spolupracovať. Môžem mať k tomu milión výhrad, ale stále nám ide o rovnakú vec.
...
SFaF komunita sa musí rozširovať a to nedosiahneme tak, že si každý budeme hrabať na vlastnom piesočku.
Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Up
 

Page created in 0.101 seconds with 23 queries.