Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:oznam: Začína sa pripravovať Zasadanie Senátu ST. Hlasovanie o dátume a predbežnú agendu nájdu Senátori v príslušnej téme. :saruman: :galadriel: :gandalf:

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Go Down

Author Topic: Citatelsky dennik  (Read 41914 times)

Anorwen

  • Grammarsturmbannführerin
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 867
    • Anorwen
Re: Citatelsky dennik
« Reply #74 on: May 26, 2009, 09:33:55 am »

ja som teraz docitala trilogiu imperium od feista. aj trhlinove valky som davnejsie citala. oboje vrelo odporucam.
Logged
kazdy blbneme svojim sposobom...........

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Citatelsky dennik
« Reply #73 on: May 26, 2009, 08:19:56 am »

ja si uz par mesiacov postupne uchadzam na serii temna vez od stephena kinga
momentalne som an stvrtej knihe.. je to celkom zaujimave, aj ked narocnejsie citanie (miestami)
a imho vhodne len pre dospeleho.
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Citatelsky dennik
« Reply #72 on: May 25, 2009, 11:30:41 pm »

Ja som prečítal Nekropole od Dana Abnetta. Teda tretiu knihu so serie o Gauntovi a jeho Tanithskej sebranke. Fajnota. Len na dlhsiu dobu posledna, teraz ma caka odborna literatúra. Mam na stole dve obrovske kopy knih, ktore by som mal co najskor precitat. Ach jaj...
« Last Edit: May 25, 2009, 11:50:52 pm by Boromir »
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Citatelsky dennik
« Reply #71 on: May 25, 2009, 10:46:40 pm »

Ja som sa konecne dostal k Orkom (a konecne som v brlohu vychytal prvy diel...) A zatial to vyzera pomerne fajne, som zvedavy jak sa to bude vyvijat :D Setting je kazdopadne vskutku interesantny
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

0ht@r

  • Posts: 3
    • Unicornus - klub fantastiky
Re: Citatelsky dennik
« Reply #70 on: May 25, 2009, 10:35:25 pm »

Tak momentálne čítam posledný počin Jany Rečkovej - Pachatelé zvláštních činů, čo je zbierka, ktorá jej vyšla tento mesiac v edícii Pevnost. Dostal som sa zatiaľ len po dvadsiatu stranu úvodnej novely, ale zdá sa mi, že je to trochu iná Rečková než obyčajne. Zatiaľ absentuje ten typický, absolútne inkoherentný setting, aj keď možno to príde...

Pred pár dňami sa mi konečne dostali pod ruku prvé dva diely Červenákovho Černokňažníka a na každý z nich som potreboval zhruba deň času. Dosť oceňujem naturalizmus, ktorý Červenák používa, čítať na každej druhej strane ako niekomu "rozpolil lebku a krv zmiešaná s mozgom pokropila zem naokolo" síce niekomu môže prísť pomerne nechutné, ale po pár kapitolách je to sranda  :tongue:
Logged

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Citatelsky dennik
« Reply #69 on: April 06, 2009, 05:27:43 pm »

Bojova otazka, kto ma doma Zabijeni? Zhaname so Zuzanou to nase a za toho oneho hore nad nami zo svatoziarov vesmir tvoriaceho ho nevieme najst...
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #68 on: July 29, 2008, 05:30:56 pm »

No, s tym ze by mal Pratchett vybrusenejsi humor mozem suhlasit, lebo predsa len je rozdiel 34 (tusim ze) knih a 1, tam je rozhodne kde vybrusovat... Ale mne sa prave to paci na Moricvile, ze je ten humor prave taky aky je, lebo ja osobne pouzivam podobny pri pisani a Newman ma aj celkom dobre hlasky ktore sa mi desne rataju...
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Isilote Azrael

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 73
  • Brokilon
    • Isilote
Re: Citatelsky dennik
« Reply #67 on: July 29, 2008, 05:02:33 pm »

No mne sa Silmarillion nezdal, ze by mal tazky jazyk...  ??? Skor uplne normalnu anglictinu. A cital sa mi dobre.
Moricvil som citala a aj Pratchetta kopu a obcas sa mi zdalo, ze ano, je to nieco na sposob Pratchetta, len napisane po cesky, v kazdom pripade Pratchett ma u mna vyssiu znamku...  ;D Proste jeho humor je taky... iny, trochu vybrusenejsi. Ale ako knizka fajn, sranda musi byt.
Logged
Fluffyyyyy

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #66 on: July 29, 2008, 04:10:44 pm »

Noo, kopirovanie Pratchetta... Toto je jedina kniha o osudoch jedneho mesta, alebo skor o osudoch niekolkych jeho obyvatelov. Ale ci ho Newman kopiruje alebo nie asi najlepsie zistis, ak to skusis precitat sama :)
« Last Edit: July 29, 2008, 04:14:17 pm by Fealiath »
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Citatelsky dennik
« Reply #65 on: July 29, 2008, 04:03:47 pm »

To som chcela pocut.
Knizka ma presvedci, az ked mi niekto potvrdi, ze to nie je kopirovanie pratchetta.
na druhu stranu, ak je to naozaj take dobre, why not. :)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #64 on: July 29, 2008, 03:54:49 pm »

Feli - nooo ja som ju v edicii pevnost zvazovala, mam odtial Vlcicu (skvela knizka, easy, rychla, historicka, zaujimava), ale tento Moricvil na mna posobil ako nieco na styl Pratchetta... a vsetci vieme, ze od pratchetta sa odpisovat neda. ale ked hovoris, ze jeto dobre.. :) len pre istotu. aky je tvoj nazor na Zemeplochu? (a tvoje skusenosti s nou)

Noo, moje skusenosti s Pratchettom a Zemeplochou su asi take, ze viem ze je tam nieco vyse 30 knih v tejto serii, poznam nazvy niektorych z nich, viem kto / co je to A´tuin ale inak neviem o nom totalne nic. Mne sa Mořičvíl pacil kvoli tomu humoru a aj preto, lebo je to ceska kniha, nie je to preklad, hoci meno Danny Newman neznie nejako moc cesky, aj ked je to Cech. Ja to citam uz asi treti raz a prva kapitola ma prvy raz dohnala k slzam od toho co som sa tak na tom smial a smejem sa na tom doteraz, lebo je uplne perfektna a dokonca je tam aj nieco ako detektivna zapletka, takze je to celkom prijemne citanie.
« Last Edit: July 29, 2008, 03:57:21 pm by Fealiath »
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Citatelsky dennik
« Reply #63 on: July 29, 2008, 02:17:03 pm »

co ja viem, podla mna je silmarilion pomerne tazky aj v cestine, nieto este v anglictine  :) nehovoriac o tazkej anglictine. silmarilion v eng sa oplati citat, ak tie pribehy uz poznas, a dokazes si ich vychutnavat v originali, presne v tej podobe, v akej ich pan profesor napisal..
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Nenwen

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 2 742
  • Untouchable
Re: Citatelsky dennik
« Reply #62 on: July 29, 2008, 12:16:26 pm »

citat sa to da :) mne sa to paci, teda sposob pisania... a pribehy su slint :)
Logged
All dogs have four legs.
My cat has four legs.
Therefore my dog is a cat.

Miku

  • Posts: 20
Re: Citatelsky dennik
« Reply #61 on: July 29, 2008, 12:11:40 pm »

Lothmiril: Jasne ze sa to s ceskym prekladom neda porovnat  :) niektore casti si zachovali ako tak svoje kuzlo ale niektore..  :balrog: len som bol na to zvedavy ze ake to je lebo patrim ku geralt-pozitivnym ludom.. Ale chcem si zohnat silmarillion v angl. citali ste to dakdo? -to je asi blba otazka ci to tu dakdo cital v eng  :D - ze ci sa to cita dobre...
Logged

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Citatelsky dennik
« Reply #60 on: July 29, 2008, 10:04:42 am »

Miku - citat Sapkowskeho v anglictine mi zavana takmer barbarstvom... vezmi si radsej knihu od nejakeho povodneho - anglofonneho autora. fakt si neviem predstavit dobry preklad z polstiny do anglictiny.... (teda nie ze by nemohol byt, ale...)

Shadow - jedna vec je nuda, ale Meno ruze je doslova prehryzanie, to je proste tazke mat zapnuty mozog na plne vnimanie toho co tam pisu... Ale bojove sceny v Ohnom a mecom, mnam 8) potom este vymakanejsie su v Potope..

Feli - nooo ja som ju v edicii pevnost zvazovala, mam odtial Vlcicu (skvela knizka, easy, rychla, historicka, zaujimava), ale tento Moricvil na mna posobil ako nieco na styl Pratchetta... a vsetci vieme, ze od pratchetta sa odpisovat neda. ale ked hovoris, ze jeto dobre.. :) len pre istotu. aky je tvoj nazor na Zemeplochu? (a tvoje skusenosti s nou)

K teme - no a ja mam prave "Pisne temnych veku", antologia historickej fantasy v podani Ondreja Jiresa, s menami ako Vrbenska, Medek, Pavelkova, Cervenak, Kuglerova, Mostecky...
« Last Edit: July 29, 2008, 10:07:25 am by Lothmíril »
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Go Up
 

Page created in 0.093 seconds with 22 queries.