Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:oznam: Začína sa pripravovať Zasadanie Senátu ST. Hlasovanie o dátume a predbežnú agendu nájdu Senátori v príslušnej téme. :saruman: :galadriel: :gandalf:

Pages: 1 ... 5 6 [7]   Go Down

Author Topic: Citatelsky dennik  (Read 41656 times)

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #14 on: October 11, 2007, 09:25:17 pm »

Skus si precitat (a nielen ty  :D) aj Jonathan Strange a pan Norrel, to je tiez jedna perfektna kniha, dokonca ma prinutila zamysliet sa, ci sa Napoleonske vojny neudiali tak, ako to opisuje Clarkova a nie ako historia.
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Faramir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 194
Re: Citatelsky dennik
« Reply #13 on: October 11, 2007, 09:19:35 pm »

Mna k fantasy dostal sám J.R.R tolkien.a v na Istrocone mi niekdo z brlohu odporucil Cernoknaznika(tnewim ci ne aj Ganji) od Cervenaka,po precitani zadnej strany som nevahal,uz dlho ma zadna fantasy kniha takto nebavila,pravew teraz som si z brlohu objednal dvojku,vrelo odporucujem.
Logged

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #12 on: October 06, 2007, 10:53:30 pm »

Ja v najblizsej dobe budem citat stranky na ktorych budem objednavat luk ako som sa rozhodol a ked vyjdu nejake prachy navyse, tak si pozhanam a precitam knihu Drak jeho velicenstva, v ktorej ide o to, ako bojovali draci a ich jazdci v napoleonskych vojnach. ak je to nieco podobne ako Janthan Strange a pan Norell, tak sa budem zase zalizovat az za usami. :glum:
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Depres

  • 7/6
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 856
  • Servant of Sauron.
Re: Citatelsky dennik
« Reply #11 on: October 06, 2007, 02:02:03 pm »

Nooo, taaakzeeee, Carpe Diem som uz davno docital, potom som cital este:

Stepan Kopriva - Zabijeni
Gav Thorpe - Trinacta legie
Gav Thorpe - Komando smrti
Andrej Beljanin - Upiri chute

a teraz neviem co idem citat, este som sa nerozhodol  ::)
Logged

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Citatelsky dennik
« Reply #10 on: September 28, 2007, 12:26:48 pm »

j. cervenak, Cernoknaznik
prve dva diely mam za sebou, nedockavo cakam na 3ku
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: Citatelsky dennik
« Reply #9 on: September 28, 2007, 11:50:37 am »

T. Pratchett: Zaslana posta
Malleus Maleficarum ale to len tak obcas :)
Logged

morgoth

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 1 196
    • Angband, home of Morgoth
Re: Citatelsky dennik
« Reply #8 on: September 28, 2007, 10:41:24 am »

Artificial Intelligence: A Modern Approach :D
Ale inac citam Krev Elfu... Davno som necital zaklinaca :)
Logged

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Citatelsky dennik
« Reply #7 on: September 27, 2007, 10:06:17 pm »

Ja som natom podobne ako Depres... :D
Momentalne citam: Thomas Malory -  Artusova smrt (Tretikrat - Lebo je to zbrieka tych najvacsich stredovekych pribehov, ktore ludi doteraz fascinuju natolko, ze o nich doteraz pisu knihy, skladaju opery, tocia filmy ( Rytieri okruhleho stola, Legenda o svatom grale, Tristan a Izolda, Merlin, Lancelot, a moja oblubena O Garethovi a Lyonesse))
                           Andrzej Pilipiuk - Carodej Ivanov (Druhykrat. Lebo je to take groteskne az sa mi to paci)
A moj oblubeny svet Warhammer  - Dan Abnett - Jizda mrtvych (Prvykrat - Pretoze uplne hltam vsetky knihy z tohto sveta, ktore sa ku mne dostanu :D
« Last Edit: September 27, 2007, 10:14:21 pm by Boromir »
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #6 on: September 27, 2007, 03:44:16 pm »

Jasne, pri prvej prilezitosti kde bude hrozit ze sa stretneme ti to mozem doniest, uz ju pomaly dorazam, mam posledne dve poviedky precitat. Takze bud na Slavcon, alebo skratka ked sa bude dat tak ti to donesiem. ;) :wgandalf:
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Citatelsky dennik
« Reply #5 on: September 26, 2007, 11:10:22 pm »

Fealiath - prosim prosim, pozical by si mi niekedy tu Neomillnerovu...?  :-[ ona je jedna z ludi co ma dostali k fantasy... :)

Ja som vcera vecer docitala Cernou Legii od Glena Cooka. And I crave for another  :D

Medzitym citam po veceroch Polnocny dennik na inzine, posledna neprecitana Matkinova kniha

a kym sa mi nieco nedostane do ruk, tak taku milu prirucku "Stredoveky svet", napisal Mila Linc.
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Depres

  • 7/6
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 856
  • Servant of Sauron.
Re: Citatelsky dennik
« Reply #4 on: September 26, 2007, 07:59:08 pm »

nu, neviem, mam doma .. povedzme tak 50-100 fantasy a sci-fi knih (neratal som to nikdy), a kazdu z nich som doteraz precital minimalne 10 krat :D .. ale to nic neznamena, citam to furt dokola tempom asi tak jedna kniha za 2-3 dni  ::)
Logged

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #3 on: September 26, 2007, 07:40:07 pm »

Tak ak to nie je kniznica o sile 5 knih, tak to az tak moc nepobadame, teda aspon dufam. :wgandalf:
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Depres

  • 7/6
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 856
  • Servant of Sauron.
Re: Citatelsky dennik
« Reply #2 on: September 26, 2007, 07:31:24 pm »

nebezpecna tema pre mna, pretoze ja citam kazdy den, citam svoju kniznicu stale dokola ... takze nakoniec aby tu z toho nebolo opakovanie sa tych istych knih donekonecna, ale zase na druhej strane budem mat aspon prehlad kolko krat som danu knihu pocinajuc od tohto datumu precital :D


takze, momentalne citam Carpe Diem od Dusana Fabaina (military sci-fi). mnam mnam
Logged

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Citatelsky dennik
« Reply #1 on: September 26, 2007, 07:22:14 pm »

Ukazte mi nadsenca fantastiky, ktory skoro stale nieco necita. Takze ratajuc s tymto prostym faktom som si drzo dovolil zalozit temu o tom, co kto v tychto dnoch, chvilach, momentoch, tyzdnoch, rokoch, atd.... co cita, precital, chysta sa citat. Takze meno autora, meno knihy a aj nejaku tu omacku okolo toho, napriklad o com to je, ci je to podla vas dobre ci nie a podobne dristy.

Ja momentalne citam zbierku poviedok od Petry Neomillnerovej Vlastní krev, co je zbierka poviedok o carodejoch a carodejniciach a podobnych vykukoch a individuach. Ak by vas to zaujimalo blizsie, tak v Pevnosti najdete uz asi polovicu poviedok publikovanych (samozrejme ze nie v jednej, ale vo viacerych) a zbierka obsahuje aj zatial nepublikovane poviedky. Kto ma taky zaujem, ze by si to kupil, tak vam dobre radim, nedavajte to citat starym rodicom, ani im s tym nechodte na oci, lebo sa vam moze stat, ze vam budu tvrdit, ze to aj vyznavate, takze v zaujme usetrenia si kopy problemov im to neukazujte a uz duplom im to nedavajte citat.

Howgh, dohovoril som:)
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...
Pages: 1 ... 5 6 [7]   Go Up
 

Page created in 0.059 seconds with 22 queries.