Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:drink: Najbližšie STretko v Bratislave bude, keď sa dohodneme. Ďalšie detaily nájdete v príslušnej téme. :aragorn: :legolas: :gimli: :gandalf: :frodo: :sam: :saruman: :galadriel: :glum:

Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Go Down

Author Topic: The Hobbit Movie - diskusia o filme  (Read 98508 times)

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #277 on: December 15, 2012, 06:28:12 pm »

Vysvetlenie je jednoduche. A wizard did it!
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Anorwen

  • Grammarsturmbannführerin
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 867
    • Anorwen
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #276 on: December 15, 2012, 05:44:09 pm »

nevadi, hlavne nech je prec
Logged
kazdy blbneme svojim sposobom...........

morgoth

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 1 196
    • Angband, home of Morgoth
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #275 on: December 15, 2012, 01:26:28 pm »

jej, to by bolo super :). a mohli by sme aj pana prstenov? vystrihnut arwen  >:D
No, pri vyhadzovani budeme mat hlavne problem s kontinuitou... Tazko vystrihneme Arwen bez vysvetlenia ako sa dostal Frodo do roklinky.
Logged

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #274 on: December 15, 2012, 01:25:06 pm »

hej, len pri PP je problem skor v tom, ze by som pridavala  :D
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Anorwen

  • Grammarsturmbannführerin
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 867
    • Anorwen
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #273 on: December 15, 2012, 01:14:46 pm »

jej, to by bolo super :). a mohli by sme aj pana prstenov? vystrihnut arwen  >:D
Logged
kazdy blbneme svojim sposobom...........

morgoth

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 1 196
    • Angband, home of Morgoth
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #272 on: December 15, 2012, 12:33:48 pm »

fakt si myslim, ze keby z toho spravili 2hodinovy film, je to lepsie. Normalne mam chut ho vziat, rucne postrihat - proste dat prec len cele velke sceny, ktore nemali pre film ziaden zmysel, a pozriet si ho tak. :))
Tusim existuju take verzie star wars :D
Kludne to mozeme casom spravit, taky fan edit :D
Logged

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #271 on: December 15, 2012, 11:52:20 am »

Fuj, ten Bilbo z trolovho nosa bol hnusny. :(( to mi strasne vadilo.

a zase domino u skretov by som samo o sebe odpustila, aj keby stretov v horach zrychlili, tak mohli spravit epicku kravinu zo zaverecnej sceny. Ale nieee oni musia mat oboje... moju trpezlivost na akcne sceny si totiz vycerpali skalnymi obrami, to ma este bavilo.

jo a scena pred Roklinkou bola uplne trapna... v duchu som cakala na Arwen

fakt si myslim, ze keby z toho spravili 2hodinovy film, je to lepsie. Normalne mam chut ho vziat, rucne postrihat - proste dat prec len cele velke sceny, ktore nemali pre film ziaden zmysel, a pozriet si ho tak. :))
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Anorwen

  • Grammarsturmbannführerin
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 867
    • Anorwen
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #270 on: December 15, 2012, 08:40:08 am »

mne sa pacila cela ta scena - aha, co mi vypadlo z nosa! a hybe sa to!

mozno to s tymi orlami neskor uvedu na pravu mieru. ale mohli radsej hned a nemuseli davat tu zbytocnu scenu thorin-borovica-azog, v ktorej thorin zacal husto a skoncil biedne. (ja som to tiez vnimala ako hrozny trapas, ze sa nechal len tak dobit)
Logged
kazdy blbneme svojim sposobom...........

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #269 on: December 15, 2012, 08:16:08 am »

Orly. mne tiez strasne vadilo ze vdaka tomu z toho spravili gandalfovych petov- taxikarov. ked orly prehovoria, dava tomu uplne iny zmysel..

vybezok na konci. boli tam schody, vsimla som si to vo viacerych zaberoch.

shadow. praveze glum v nmomente, ked bilbo rozmyslal co hozapichne mal vyzerat ludsky a prave to malo zadrzat bilbovu ruku.

trolovia boli super! uplne najlepsie bol osmrkany bilbo.. z toho sa v duchu smejem an pockanie :D :D :D
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #268 on: December 15, 2012, 12:38:10 am »

mno druhy krat pozretem este by to chcelo ist na 3d...

Kazdopadne, totalne sa mi nepacil prvy utek/boj pred orkami, prislo mi to tam uplne zbytocne a nasilu lebo ich potrebuju dostat do roklinky a vacsinu casu sa nic akcne nedialo tak sa podme ponahanat. To iste s trollmi, pobojujme, nic im poriadne nespravia a potom sa nechaju hentak chytit. Bolo pekne ze Bilbo hral o cas, ale budem bigotny tolkienista... O ten cas mal hrat Gandalf.
Cela rada bola taka... zvlastna, Galadriel sa tam promenadovala ako na prehliadke, pripadne stala fakt jak socha, bolo to divne. Aj ked niektore momenty typu You knew boli bozske. Tiez mi vadil ten utek trpaslikov z Roklinky....
U goblinov sa mi to zasa pacilo, cely ten utek, bol dynamicky atd, cert vezmi hollywoodske klise typu roztocena kopia ktora zraza nepriatelov vpravo, vlavo, pad do asi kilometrovej priepasti kde sa im vlastne nic nestane atd, napodiv to mi absolutne nevadilo (aj ked ked ich chytili, jak padali dole tou klzackou tak som si hovoril v duchu, zlomeniny aspon 10 kosti, nejaky ten krk, mrtvy, mrtvy, napichnuty na vlastnu zbran...)
Glum mi prisiel spraveny divne, hlavne v zavere ako Bilbo rozmyslal ci ho zapichne alebo nie, v jednom momente mi prisiel az prilis ludsky (vyrazom v tvari), proste mi to tam nesedelo. A tiez mi vadilo to ze sa na nom rehlila cela sala...
Zaverecny suboj na stromoch... Neviem, viac mi sedela kniha, taktiez orli, ani bu, ani mu, prisli mi ako Stredozemska taxisluzba, to ich uz mohli rovno vyhodit pod Ereborom, alebo rovno Froda zaviezt ku Hore Osudu...

Na druhu stranu, uvod bol uplne genialny, jednak ako sa tam doterigal Gandalf a sprdol Bilba, potom trpaslici, pesnicky... Over misty mountains cold mi strasne udreli na strunu. Suboj kamennych obrov aj ked nie nutny bol spraveny pekne, nejaka akcia v ktorej boli trpaslici zapojeny vyslovene len okrajovo.
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

morgoth

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 1 196
    • Angband, home of Morgoth
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #267 on: December 14, 2012, 11:37:16 pm »

Mne sa ten zaverecna scena na stromoch moc nepacila... To uz radsej ten utek od orkov, kde to sice bolo take prehnane a dominovite, ale tam som si uvedomil ze preco nie.. Ved Hobbit je rozpravka :-)
Logged

poppy

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 517
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #266 on: December 14, 2012, 10:00:26 pm »

mne prišlo inak skôr trochu trápne, že po tom ako sa akčne Thorin vybral na Azoga po tom strome, mu nedokázal urobiť ani škrabanec a len sa tam tak váľal po zemi a skoro sa nechal zabiť... keď už chceli akciu, tak ho mali nechať bojovať aspoň chvíľu a nie robiť z neho neschopného mantáka :)
Logged
I'm not totally useless. I can be used as a bad example

You never know hov strong you are until being strong is the only choice you have.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #265 on: December 14, 2012, 08:16:37 pm »

ja uplne zeriem tu piesen. tu som nasla http://www.youtube.com/watch?v=7tOo2OMUhB8

Celá pieseň, nie len jej časť z traileru, je na soundtracku, prikladám video, na ktorom sú aj slová, mimochodom máličko sa líšia od Tolkienových, ale to sú detaily: http://www.youtube.com/watch?v=XHP3ivUf5Cs
Logged

Anorwen

  • Grammarsturmbannführerin
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 867
    • Anorwen
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #264 on: December 14, 2012, 07:51:42 pm »

kuk sem :) http://thorinoakenshield.net/

no tak zas nie ze by ste hulakali hlasnejsie nez zvuk filmu :D. ale taketo momenty maju svoje caro. napriklad na podpolianskych slavnostiach v detve maju taku neoficialnu hymnu. a ked to hraju, cele niekolkotisicove publikum stoji a spieva. uplne spontanne. a ma to takuuuuuuu atmosku......
Logged
kazdy blbneme svojim sposobom...........

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: The Hobbit Movie - diskusia o filme
« Reply #263 on: December 14, 2012, 07:25:47 pm »

No neviem, ja idem zabiť ľudí, ktorí nahlas recitujú pasáže z filmu priamo na premietaní toho filmu a nebodaj by ešte začali spievať. Neplatím si predsa za ich falošný rev, ale za zážitok z filmu, nie?

Akože keby to bolo súkromné premietanie, tak ešte by sa to dalo. Ale ešte stále tam môžu dojsť ľudia, ktorí nie sú zvedaví na divácky prednes...
Logged
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Go Up
 

Page created in 0.116 seconds with 23 queries.