Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Návody na nastavenie fór nájdete v téme Novinky a oznamy > Oznamy administrátora > Fórum FAQ. :batch:

Pages: 1 [2]   Go Down

Author Topic: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?  (Read 14895 times)

Aryanna

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 308
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #12 on: May 15, 2007, 09:26:23 pm »

Ja a Tolkien? Dobra to otazka... myslim, ze najprv sa mi stalo, ze som videla tusim uputavku film ci daco take... fantasy ma aj predtym lakalo, takze som si povedala, moze to byt sranda. A tak som si film kukla... Ale hovorim si, ved neviem ako to skoncilo, a toto bolo dake cudne. Tak som si sla do kniznice zohnat knizky. Dve veze, potom Navrat Krala a napokon Spolocenstvo prstena. To uz som bola Lotrom mierne posadnuta. Nasledovali Hobit a Silmarillion, neskor Ztratene povesti I, II a Nedokoncene pribehy. Teraz rozcitane mam Hurinove deti, tak som zvedava, ze ci moze este stupnut zaujem moj o Tolkiena. Nuz a pomedzi knizky to slo cez RP fora anglicke a uz to ficalo... :)
Logged
mnau!

Isilote Azrael

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 73
  • Brokilon
    • Isilote
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #11 on: May 11, 2007, 06:36:13 pm »

Musím sa priznať, že meno Tolkien mi nič nehovorilo až do premiéry prvého PP... Ale potom som si kúpila jednotku knihu a dvojku, potom boli Dve veže v kine, potom trojka kniha, hobit, Silmarillion, Nedokončené príbehy (posledné dve chutne po česky), potom IstroCon2003... Pamätám sa na ten chutný quizik, co tam bol o Tolkienovi... A pamatam si, ako som po prvykrat stretla Erkenbranda a Silwen a ja sme sa s ním odfotili, lebo sa nám páčil jeho kostým (prečo mi to pripomína turistov?) A tiež som po prvýkrát začula G-ho zvučný hlas, keď sa chodbou nieslo "You shall not paaaaaas!!!"
A medzitým samé vystrihovanie obrázkov a článkov a plagátov a sťahovanie z netu...
A další rok v marci prvé severské stretko, ktoré sme so Silwen a Aglar usporiadali o mocných asi 6 ľuďoch... (Keďže tri z nich boli organizátorky, tak nič moc, ale spokojnosť bola... ) :D Tak sa mi zdá, že bol na ňom aj Boromir... Každopádne bola som vedúcou papierovej propagandy, lebo som roznášala plagáty po meste a lepila ich po školách... A tak sme "dostávali" ľudí k Tolkienovi.. Mierne..
A to bol asi vrchol, aspoň čo sa Tolkiena týka, lebo už od 2005 to bolo čoraz viac o LARPoch a čoraz menej o Tolkienovi.

Jo a niekedy medzi tým som v Prahe zohnala Ztracené pověsti I. a potom aj II. ale to už po anglicky...
No a ešte nejaké ďalšie veci, všetky po anglicky... Leaf by Nigle a tak... 
Logged
Fluffyyyyy

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #10 on: May 10, 2007, 11:18:38 pm »

Jeeee :)
vy ste sa tu tak milo rozpisali :yahoo:

no ja som vlastne mala hobita rada od detstva (citanie do postielky) a bola to tusim prva taka dlhsia, "skutocna" kniha kt som precitala sama a za pomerne kratky cas :D a pan prstenov teda prisiel casom, aj ked som sa cez neho luskala velmi dlho, ale mala som desat rokov :) a potom vsetko ostatne - pomaly sa zacalo hovorit o filmoch, ja som sa dostala na vselijake internetove weby konkretne jcsoft a voila tolkiencon a st :D
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Depres

  • 7/6
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 856
  • Servant of Sauron.
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #9 on: May 10, 2007, 07:35:36 am »

 :glum:

ja som sa k PP dostal asi tak v siedmom ročníku na základnej (cca rok 1993?) kedy som už skúsený z hrania DrD nabehol do knižnice zohnať nejakú fantasy. Tam som jedného krásneho dňa natrafil na TTT a prečítal. Potom ešte niekoľkokrát, kým som zohnal FOTRa a ROTKa. Vtedy sa začala moja fascinácia žánrom fantasy, ktorá úspešne pokračuje až dodnes.

No a k ST som sa dostal tak že jedného krásneho dňa bol vyvesený oznam na Fante že vzniklo ST, tak som sa regol na stránku a začal písať. No a jedného dňa sa vyhlásilo prvé stretnutie pred Brlohom, tak tam som šiel a bolo. Odvtedy sa obklopujem divnými ľudmi  :D a som na to hrdý  :glum: :glum: :glum: :)
Logged

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #8 on: May 09, 2007, 04:30:26 pm »

Takže mne rozprávala o PP spolužiačka (Mária) na gympli asi tak v tercii-kvarte, možno skorej (hmm to budú asi roky 1999-2000), že jej brat mal požičanú knihu... no a rozprávala mi o nejakom prsteni a hobitovi a kreslila mi mapu Stredozeme. Ja som tuším počúvala tak napol ucha. Teda pamätám si, že mi to vyprávala, a dokonca som si tú knihu chcela aj požičať, ešte stále mám odložený papierik, na ktorom to mám napísané...

No ale podstatné je, že nakoniec neviem prečo, som si tie knihy nepožičala (tuším ich nemali v Univerzitke ani v miestnej knižnici) a zabudla som na to až do Bibliotéky v novembri 2001, kde som nanútila svoju mamu, aby mi tú knihu kúpila a dala na narodky (to som ešte nevedela o filme). Tak som to prečítala, potom išla do kina a tak...
« Last Edit: February 08, 2008, 09:05:40 pm by Ramgad »
Logged

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #7 on: May 08, 2007, 04:16:40 pm »

No ja sa priznam, ze som okolo PP dlho chodil len tak... Vedel som zhruba o co ide, ale nejak som sa nedostal k tomu aby som to readol. Cize dalo by sa povedat, ze som odchovanec P. Jacksona. Pretoze na Spolocenstvo som isiel do kina bez toho aby som mal PP precitaneho. No a potom to zacalo... :D Ked som sa vratil domov tak som zacal citat. (Nastastie som si ich kupil v predstihu).
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Nenwen

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 2 742
  • Untouchable
Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #6 on: May 08, 2007, 02:50:39 pm »

nuz ja som sa dostala az tesne po mature k citaniu PP kedze zacal byt okolo toho humbug... najprv tak skepticky som si prozicala 1diel... a ked som bola v polke ... nabehla do kniznice znova a pozicala ostatne 2diely... a citala miesto ucenie sa na primacky...  :D a potom silmac a STcko mi padlo do oka vdaka Fante... a keby som nebola taka polepena tak sas vami poznam uz dlhsie  :-[

btw k 18tim som si kupila anglicky paperbeck ;)
Logged
All dogs have four legs.
My cat has four legs.
Therefore my dog is a cat.

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #5 on: May 08, 2007, 01:20:38 pm »

no, ja som bola v michalovciach stary knihomol, a v case, ked sa v novinach zacali objavovat prve zmienky o natacani PP som mala precitanu vecsinu zaujimavych kniziek v mestkej kniznici, vratane vsetkej fantasy co tam bola.  Tak som si vtedy za mojich tazko naskrobenych 250 Sk kupila cerstvo vydany prvy diel PP (kedze v kniznici to samozrejme nemali). potom som cakala na diel druhy, a ked mal vyjst treti, bola som v knihkupectve kazdy druhy den a pytala sa ich, kedy to konecne pride.
a necely rok na to som sa prestahovala do BA,  a tam stretla ST :P
a este predtym, som sa vdaka propagacii depresa na feeha.sk dostala na diskusne fora :)
« Last Edit: March 01, 2008, 12:11:27 pm by Crankia »
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #4 on: May 08, 2007, 12:44:20 pm »

NIe to nebol prvy moderatorsky zasah ;)

No a k PP som sa dostal cez kamaratov, uz som o tom davno vedel ale nevedel som to zohnat, a sa ma asi v druhaku alebo tretiaku na strednej kamarat spytal ci si to nechcem precitat tak som po nom rovno skocil nak to donesie :D No a pak som v kniznici nasiel Hobbita, stary preklad, stare kresby tak som slintal a uvazoval ci ho neukradnem do mojej osobnej kniznice  >:D No a nakoniec nie, nechcel som pripravovat dalsich potencionalnych citatelov o zazitok ;)
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

morgoth

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 1 196
    • Angband, home of Morgoth
Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #3 on: May 08, 2007, 12:12:53 pm »

Loth: Otec doniesol Hobita, vraj pocul ze je to dobre :) A potom ked som docital tak sa zohnal lotr :)
Logged

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #2 on: May 08, 2007, 11:15:49 am »

kks, toto je tusim prvy moderatorsky zasah nasho shadowa...  :o

Loth: Vdaka mojej segre, ktora mi raz na cestu ako citanie podstrcila Hobbita bez toho, aby presnejsie vedela, co to je :) A potom chvila zhanania starych vytlackov PP, neuspesna ale kratko na to sa rozbehol boom s filmom takze som sa k tomu dostal celkom lahko :) Potom prisiel IstroCON s Craigom Parkerom, moja fascinacia STckom, moje clenstvo a to som sa dostal uz aj ku Silmarillionu a vobec k fantasy :)
Logged

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #1 on: May 08, 2007, 10:40:28 am »

Jezisi, OT, podme sa skryt  :D

ludia, ako ste sa vlastne dostali k PP? :)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007
Pages: 1 [2]   Go Up
 

Page created in 0.084 seconds with 22 queries.