Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:drink: Najbližšie STretko v Bratislave bude, keď sa dohodneme. Ďalšie detaily nájdete v príslušnej téme. :aragorn: :legolas: :gimli: :gandalf: :frodo: :sam: :saruman: :galadriel: :glum:

Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?  (Read 14867 times)

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #27 on: April 28, 2010, 10:15:48 pm »

Vitaj u nas :)
A to sa mi paci, ist si pozicat Matrix a skoncil pri PP  :D
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Sauron Gorthaur

  • Posts: 2
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #26 on: April 28, 2010, 08:21:21 pm »

Zdravím Tolkienovci!
Tak ja som raz šiel do požičovne po Matrix,ale nemali ho tak mi tá tetka ponúkla PP.Ja som si ho vzal a v mojej temnej veži som si ho pozrel.Neskôr som si prečítal knihy a asi pred rokom som objavil Silmarillion a NP.Potom prišiel rad na HH a na Hobita.Teraz som objavil túto super stránku a som rád že som tu :-)
Logged

Mablung

  • Posts: 16
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #25 on: November 28, 2009, 01:28:13 am »

Ja som sa k tomu dostal asi ked som mal devat rokov,isiel som raz zo skoly domov a chcel som si v stanku kupit karticky pokemonov a tam som zbadal na obalke casopisu obrazok Froda(z filmu) a nadpis Pan Prstenov,tak som si kupil karticky a isiel som domov,cestou som stale rozmyslal ze co to moze byt ten Pan Prstenov,no a potom kratko na to k nam vtedy do Bojnic(vtedy som tam byval) prisiel bratranec so sesternicou a strasne sa vychvaloval ze o tom nieco vie a ze je to horror  :D no a tak sme sa o tom bavili a rodicia na to potom sli do kina.Pacilo sa im to no a potom to vyslo na DVD a hned to kupili tak som si to pozrel a bol som z toho uplne vedla,stale som to chcel pozerat.No a potom ako sme sa prestahovali rok na to do Bratislavy,som mal spoluziaka ktory bol do toho uplny blazon,mal precitane vsetky knihy,co som vtedy este nevedel ze vobec nejake knihy o tom existuju,prave vtedy vysli Dve veze a hned som na to siel s otcom do kina a na dalsi den som si kupil Navrat Krala knihu,lebo som chcel hned vediet ako to skonci.Tak som ju precital a potom po nej aj prve dva diely a v ten isty rok som na Vianoce dostal Silmarillion,strasne som ho chcel,uplne som bol ako posadnuty vsetkym co sa tykalo prveho veku.Dostal som aj Hobbita ale prednejsi mi bol Silmarillion no a to som mal 10 rokov a bavilo ma to tak strasne ze som to po sebe precital asi este dva krat a potom som precital Hobbita.Boli sme vtedy na Vianoce u starkych a chcel som to dat precitat aj dedovi ze aku super knihu citam a ten si precital prve tri vety a vratil mi to ze je to blbost :D ale mna nic neodradilo,zil som vo svete Tolkiena a preluskol som hned aj nedokoncene pribehy.Potom uz ked som mal nejakych 13 mi mama objednala cez internet Encyclopedia of Arda tak som cital a cital a cital no a potom som si este kupil Tales from the perilous realm a precital.K anglickym verziam PP,Silmarillionu,Hobbita a NP som sa este nedostal za co sa hanbim a History of middle earth som tiez este necital ale urcite si to chcem zohnat
Tolko o mne  :gandalf:
Logged

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #24 on: April 07, 2008, 01:53:21 am »

Tak to si toho asi vela nehral/a?:D
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Mirli

  • Posts: 47
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #23 on: April 07, 2008, 12:30:41 am »

Hmm, asi to bude od filmu alebo hry(The lord of the rings: the battle for middle-earth, mimochodom skvela strategia jedna z najlepsich co som kedy hral).Strasne sa mi pacil film aj hra a tak som zacal pozerat na nete, a neskor som kupil Pan Prstenov 1 a potom vsetko ostatne. :)
Logged

Celebril

  • Posts: 11
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #22 on: February 29, 2008, 03:22:54 pm »

Tak prvykrat som sa dostala k LOTR ako uhm...9 rocna? tak ze som pocula rozhlasovu hru... :) tak ma to uchvatilo tie pesnicky a pribeh ze som si to v kuse pospevovala xD no a ked som to hovorila v skole kde prave bola mania Harryho Pottera tak kazdy ze co to je a ze HP je lepsi...potom som na LOTR nejako zabudla az kym do kin neprisislo Spolocenstvo prstena...a vsetci si nespomenuli na mna B) a potom som si to pozrela precitala atd a drzi ma to az dodnes :)
Logged

Sceno

  • Posts: 5
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #21 on: June 20, 2007, 10:53:13 am »

Raz na vianoce, myslím že pred 5 rokmi, sklamaný z toho že pod stromčekom u starkej je len malý balík som sedel a "oduto" pozeral
TV. Keď zavelil starký do otvárania darčekov moc sa mi nechcelo a len ťažko som zakrýval sklamanie, ale napriek tom som sa pobral k stromčeku.
Ako zvyčajne v ňom bolo oblečenie, nejaká mykina, spodné prádlo a samozrejme hračky, na ktoré som sa vtedy tešil azda najviac. Vtedy
som mal 12 a teda sa nemôžete čudovať že ma nezaujali ponožky, tričká ale hneď som sa vrhol na kolobežku a pár maličkostí ktoré mali
vtedy pre mňa hodnotu zlata. Až doma som si všimol že som dostal kazetu, nejakú hnedú s mnohými postavami v čudnom oblečení na obale.
Keď som ju doniesol mame, povedala že práve ona kázala kúpiť starkej túto kazetu. Prišiel som do obývačky že si ju pozriem no na markíze práve
bežala nejaká rozprávka a tak kazeta ostala ležať na poličke zabudnutá niekoľko mesiacov. Asi po 3 mesiacoch som počul z obývačky rynčanie
zbraní a tak som sa ta vydal s presvedčením ze otec pozerá nejaký historický film. Prišiel som práve keď Boromir zhromažďoval okolo seba rohom
nepriateľov. V tom momente som si sadol na gauč a ani som nedýchal. Hltal som každý jeho pohyb, plakal som keď zomrel, čudoval sa prečo sam
skočil do vody za nejakým Frodom. Hneď som prosíkal aby som si to mohol pozrieť od znova. Nedá sa povedať ako moc ma to očarilo, veril som
že Stredozem musela naozaj existovať a učitelia mi to zamlčali. Tak sa táto téma preniesla do školy kde sme sa o PP rozprávali so spolužiakmi. Následne
prišli filmy Dve veže a Návrat kráľa kde sa vo mne umocnilo citové puto s touto tématikou. Po ďaľšej odmlke spôsobenej pubertou som sa dostal
ku knihám ktoré ma zaujali oveľa viac ako filmy a preto som ich mal do 2 rokov všetky. Najprv iba Spoločenstvo Prsteňa, potom som skompletizoval
trilógiu neskôr rozšíril poznatky Silmarillionom a Nedokončenými príbehmi a pred nedávnom Húrinovými deťmi.  :ring:
Logged
Gil-galad was an Elven-king.
Of him the harpers sadly sing:
The last whose realm was fair and free
Between the mountains and the sea.

His sword was long, his lance was keen.
His shining helm afar was seen.
The countless stars of heaven's field
Were mirrored in his silver shield.

But long ago he rode away,
And where he dwelleth none can say.
For into darkness fell his star;
In Mordor, where the shadows are.

morgoth

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 1 196
    • Angband, home of Morgoth
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #20 on: June 16, 2007, 09:12:37 pm »

Mozeme robit elektronicku verziu, to si precita viac ludi :)

A je to fajn finta, ale niektore veci co napises na forum ti nepridu dost zaujimave do athelasu...
Logged

LOKI

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 152
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #19 on: June 16, 2007, 07:58:13 pm »

finta je v tom, ze Athelas okrem nas prakticky nikto ini necita, lebo nikto sa nestara o jeho distribuciu... ale kaslat na to...
Logged
THE GODS I WORSHIP ARE STEEL...

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #18 on: June 15, 2007, 11:02:36 am »

Loki sry, ale ja osobne som schopná to napísať iba na fóra, kde môžem čakať ľudí, ktorých poznám (a kým sa sem dohrnú nejakí noví, tak to zapadne prachom), ale nechcem, aby si to čítali úplne cudzí ľudia ;)
Logged

LOKI

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 152
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #17 on: June 15, 2007, 10:53:42 am »

Ave lidi!

Na jednej strane som rad, ze sa rozpisujete o takej veci akym je vas vztah k Tolkienovi a ako ste sa k nemu dostali. Na druhej strane som z toho smutny, lebo uz asi pred rokom a pol som Vas pytal napisat to iste do Athelasu a takmer nikto nezareagoval (cest vynimkam, aj ked som niektorych musel dokopavat...
Neviem, ci je taky rozdiel rozpisovat sa na forach a pisat prostrednictvom programu word...
Nuz co...
Ak by nahodou niekoho napadlo, moze mi poslat svoj nazor na Tolkiena a ako sa k nemu dostal na majl... potesi, aj ked som nadeje na fungovanie Athelasu stratil :(
Logged
THE GODS I WORSHIP ARE STEEL...

Nenwen

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 2 742
  • Untouchable
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #16 on: June 13, 2007, 11:27:42 pm »

ach ja chcem aby ma ucil Tolkien... citam teraz jeho zivotopis a uplne som nadsena z toho co secko vedel, robil a vyucoval... sakra kto ma stroj casu?
Logged
All dogs have four legs.
My cat has four legs.
Therefore my dog is a cat.

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #15 on: May 16, 2007, 01:56:03 am »

Isilote: Ano, bol som aj ja na tom stretku. Hm, je to uz tak davno.
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Aryanna

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 308
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #14 on: May 15, 2007, 10:00:39 pm »

Quote
ja som zacala este pred filmami ^_^

Ale ty si starsia... ;) ale nie, ja si normalne uznavam, ze som zacala strasne neskoro, aspon na to, ze fantasy som mala rada uz predtym. Ale dako so sa k Lotrovi nedostala, a to bol kamen urazu...
Logged
mnau!

elfinka

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 279
  • kvetinkyyy
    • http://people.ksp.sk/~elfinka
Re: Ako ste sa dostali k Tolkienovi?
« Reply #13 on: May 15, 2007, 09:54:22 pm »

ja som zacala este pred filmami ^_^
nie dlho, iba rok pred premierou, sa u nas raz zjavila taka knizka z kniznice ze Slopocenstvo Prstena. Ani neviem ako som sa to vobec dozvedela, ale nejak som vedela ze hobit je pribehovo predtym, tak som si precitala najprv hobita, potom v priebehu prazdnin (ako sa objavili v kniznici) LotRa, medzitym som si nasla par ludi s ktorymi sa dalo o danej teme bavit (tymto pozdravujem Erkena ;)) a bolo. hm, a nebyt erkena mozno si ani nevsimnem ze ma byt nejaky LotR film, tieto veci idu dost zasadme mimo mna ;D
Logged
beeee
Pages: [1] 2   Go Up
 

Page created in 0.101 seconds with 22 queries.