Verejná debata > Mytológia

Staroslovanská pohanská Mytologie

(1/5) > >>

Anorwen:
Mablung. sorry, som u definiciu predtym nejak prehliadla (resp. som si to precitala, ale nejak som si to nespojila s tvojim pouzivanim).

v kazdom pripade novopohania su sice zaujimavym zdrojom informacii, pretoze su casto do toho zazrati, ale tym padom im castejsie chyba kriticky nadhlad. takze ich interpretacie si treba este dokladne prezut aby boli stravitelne a konfrontovat aj s inymi poznatkami. ale to asi vies....

Lothmíril:

--- Quote from: Ramgad on December 05, 2009, 12:39:37 am ---
--- Quote from: Shadow on December 04, 2009, 02:01:21 am ---Ozaj vies ze sa majom ci aztekom ci kerej onej konci kalendar v 2012? Koniec sveta?:P

--- End quote ---
Mayom. A na druhý deň po "tom dni" sa začína ďalší vek, pre ktorý vyrábajú nový kalendár a smejú sa, aký je zvyšok sveta blbý, že z konca kalendára urobia koniec sveta :P ale ľudia na tom ryžujú, tak prečo nie...

--- End quote ---
Ja by som im práveže verila :) už je to dávnejšie, keď som si to vyhľadávala, ale predchádzajúce 4 "konce sveta", teda správnejšie konce vekov, znamenali nejaký významný zlom v celkovej kvalite ich životov - ale nie nutne v našom svete, napr. jeden (tretí?) vek končil okolo conquistadorov a tak... Takže za rozpohybovaných okolností politických aj prírodných celkom dobre verím, že v tom roku sa môže stať niečo, čo prinesie zásadnú zmenu. Nie nutne koniec, možno obrodenie.... Ale možno sa nás to ani trochu nebude týkať.

Mablung: historici nie sú ľudia, ktorí si niečo pripúšťajú alebo nepripúšťajú. A v žiadnom prípade by si nedovolili prehliadnuť niečo ako ústne podanie informácii. Lenže evidentne pre Altantídu neexistuje dostatok presvedčivých dôkazov. Rovnako ako môžeš vedeckým skúmaním prísť k výsledku, že nejaký text nie je autentický z tej doby, z ktorej sa tvári byť. Je to však nezávislé od toho, čo sa "historikom hodí do rozprávky, na ktorej sa zhodli". A najmä chybne používame výraz "historici", akoby sa jednalo o jednotnú obec - tí prví ti povedia, že doteraz známe teórie o dejinách sú strašne relatívne a niekorí roky pracujú na tom, aby to vyvrátili...

Ramgad:
Neviem, či to slovo existuje v odborných kruchoch, pretože som si ho dotvorila, ale základom je "neopohan, neopohanstvo" - snaha o obnovu pohanských náboženstiev, pričom to môžu byť Kelti, Slovania, Germáni atď. (neokelti, neogermáni, neoslovania...).


--- Quote from: Shadow on December 04, 2009, 02:01:21 am ---Ozaj vies ze sa majom ci aztekom ci kerej onej konci kalendar v 2012? Koniec sveta?:P

--- End quote ---
Mayom. A na druhý deň po "tom dni" sa začína ďalší vek, pre ktorý vyrábajú nový kalendár a smejú sa, aký je zvyšok sveta blbý, že z konca kalendára urobia koniec sveta :P ale ľudia na tom ryžujú, tak prečo nie...

Mablung:
Nemusim,uz to definovala Ramgad

Anorwen:
definuj neoslovanov

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version