Verejná debata > Elfština

Domace ulohy

(1/3) > >>

Lothmíril:
Nuz, ozivujem temu, uploadujem subor so zhrnutim zaciatku 1. lekcie (predstavovala som si to inak, eh... kludne to spracujte este strucnejsie)
a k tomu aj tabulku na plural aj na pritomny cas. Enjoy a tesim sa na Vas v stredu

Eruantalon:
Domáca úloha z ostatnej hodiny:
Napísať všetky mená a prívlastky všetkých Valar (a jedného ex...). Pozor, sindarské názvy píšte "po sindarsky" ( t.j. s "prehodeným" poradím tengwar a tethar, nemusíte belerianským módom...)
Študijná literatúra: Silmarillion, časť O Valar.

... a dáme si ako bonus naučiť sa naspamäť všetkých Aratar. (a aj vedieť napísať samozrejme...)

Lothmíril:
Davam do pozornosti domacu ulohu. Vymyslite par viet na minuly cas. Po slovensky, nech zabijame cas ich prekladanim, zatialco by sme sa mohli napriklad ucit fyziku, zachranovat velryby, pisat reporty z ST akcii, vysavat, zehlit, alebo ine uzitocne cinnosti.

aki - ak si toto naaahodou precitas, nechce sa ti dojst prave dneska? :) na 1700

Eruantalon:
funguje. dojdi

aki:
mozem sa spytat, ci ta vasa elfstina funguje aj cez leto? celkom by ma to vase elfske ucenie zaujimalo. mozem prist pozriet? ja som clovek lenivy, ale co by som ja neurobila pre vzdelanie chichi... no a okrem toho hram sa na elfa, ale po elfsky neviem ani pipnut, tak by to chcelo zmenu. ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version