Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:oznam: Začína sa pripravovať Zasadanie Senátu ST. Hlasovanie o dátume a predbežnú agendu nájdu Senátori v príslušnej téme. :saruman: :galadriel: :gandalf:

Pages: 1 2 [3] 4 5   Go Down

Author Topic: History of Middle-earth  (Read 28586 times)

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #34 on: October 13, 2007, 12:14:38 am »

bavil som sa s Draug. možnosti máme asi nasledovné:

1. Kníhkupectvo v BB - Oni dostávajú len jednu knihu (kolko výtlačkov neviem). nevedia objednať kompletku (možno keby sme "presvedčili" priamo ich dodávateľa... môj nápad...). cenu neviem (zabudol som sa jej spýtať)

2. www.dunaj.sk - Majú tam 9 kníh z 12. Paperback od Harper-collinsa s obrázkom na obálke. (napr. link) Ceny okolo 481 - 512SKK/kus

3. amazon.com - to je peklo ten obchod... keby bol len.com, tak sa ešte dá... on je ale aj .co.uk,.fr a .de... a každý má iné ceny a iné poštovné...  :balrog:
ALE po pár hodinách vŕtania sa v amazone som dospel k nasledovnému.

a) The Complete History of Middle-Earth (Harper-collins, tvrdá väzba, dokopy tri tlsté knihy, link)
cena za knihu (jednu z 12, nie z 3):
15.62EUR (524SKK), 9.1GBP (437SKK), 21.78USD (518SKK) - nákup cez dodávateľov
19EUR(661SKK), 10GBP(481SKK), v USD to amazon nepredáva... - nákup cez amazon

b) z tej edície čo má dunaj.sk, majú len pár kníh, to som ďalej neriešil...

c) Houghton Mifflin, tvrdá väzba, link na selú sériu (a ak zameníte .com za .co.uk alebo .de, dostaneta aj ich ponuky...)
priemerná cena za jednu knihu: (ceny v GBP a EUR nezisťujem, lebo je to hnusná zdĺhavá uklikaná robota...)
12.40USD (295SKK) - nákup cez dodávateľov
21.51USD (512SKK) - nákup cez amazon

a teraz zlatý klinec programu - Poštovné. (ak som to nepochopil, opravte ma. majú v tom dokonalý chaos... teda pre ľudí z vonku...)
Pri nákupe cez dodávateľov ide ku každej knihe poštovné nejakých 12USD/9GBP(ak si dobre pamätám)/12EUR(detto). čo je hnusne veľa. A navyše mám pocit, že cez dodávateľov to na slovensko vôbec nejde... minimálne v .com verzii v zozname krajín niesme...
Pri nákupe cez Amazon ide ku každej objednávke poštovné 4USD + 4USD/kniha (nejaké obdobné ceny očakávam aj v EUR/GBP ... pozeral som to, našiel som to, len som si to nezapísal...). to tiež nieje málo.
ALE Pri nákupe cez Amazon a objednávke do jeho vlastnej krajiny (alebo pár spriatelených...), teda do USA, GB/Irsko, DE/AT, FR a možno ešte pár "kolónií"... je pri objednávke nad 20USD/20EUR/??GBP poštovné zadara. To by pre nás malo význam kebyže máme nejakého bieleho koňa v Rakúsku ;-)

Edit: tak som si pozrel poriadne ceny v a) ... chcelo by to bieleho koňa v GB a nie v rakúsku...

Záver z prieskumu: Neviem prečo niekto povedal Draugwen, že Amazon sa oplatí. Podľa mojich zistení by bolo najjednoduchšie a najlacnejšie kúpiť to v dunaji (len keby mali všetkých 12 kníh...). Pri objednávke akú by sme tam malil, by poštovné bolo zadara aj kuriérom. (a možno by nám toho kuriéra aj nechali :-D)

Upozornenie: ak som pri amazone urobil zásadnú chybu v pozorovaní, záver môže byť nesprávny...
« Last Edit: October 13, 2007, 06:43:33 pm by Eruantalon »
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Nenwen

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 2 742
  • Untouchable
Re: History of Middle-earth
« Reply #33 on: September 07, 2007, 07:04:14 pm »

HoME som nevidela... ale mozno som male slepe... :D
Logged
All dogs have four legs.
My cat has four legs.
Therefore my dog is a cat.

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: History of Middle-earth
« Reply #32 on: September 07, 2007, 03:52:03 pm »

 :cheerleaders: :thumbsup:
pekne si to povedala s tymi prioritami.. az mi je to divnuo :D
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: History of Middle-earth
« Reply #31 on: September 07, 2007, 11:29:23 am »

Vy zase neberiete do úvahy, že keď sa chce, tak sa chce. Keď sú ti prednejšie škola, záujmy, voľný čas a kopa iných vecí, tak v konečnom dôsledku kde zostane miesto pre čítanie HoMe?

Čo sa týka zmysluplnejších vecí, to je ako pre koho. Pre niekoho sú zmysluplné veci šminky a maľovátka, pre iného kopa oblečenia, niekto chodí každý týždeň do kina, iný si kupuje trávu, ďalší zase magikové alebo warcraftové kartičky (viem, aké sú drahé, takže je to o priroritách... niekto si za 3 tisícky kúpi kartičky, niekto knihy).

Ja si napríklad nekupujem veľa vecí. Oblečenia mám plné skrine, šminky nepoužívam, do kina nechodím a kartičky ani trávu nekupujem. Semtam si kúpim nejaké handry na seba, ale vreckové som nedostávala ani nepamätám. Čo si zarobím, to miniem na knihy alebo na stretku na pitie (to je inak moja najväčšia položka hneď po knihách). Takže tu nejde o to, že by si vedel minúť tie peniaze zmysluplnejšie, tu ide o to, že iné veci sú pre teba zmysluplnejšie.

A ja by som si rada kúpila HoMe, kým ma živia a šatia rodičia, lebo keď už budem veľká, tak sotva oželiem 8 tisíc :P
Logged

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: History of Middle-earth
« Reply #30 on: September 07, 2007, 08:18:13 am »

Cranky: Ber do uvahy skolu, zaujmy, volny cas a to, ze ked uz zarabas tak mas fakt zrejme lepsie veci, na co tie prachy minut...
Logged

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: History of Middle-earth
« Reply #29 on: September 06, 2007, 05:04:49 pm »

A tie dve tisicky nahodou neminas na zmysluplnejsie veci....?
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: History of Middle-earth
« Reply #28 on: September 06, 2007, 04:58:10 pm »

shade, pokial si fyzicky zdravy, dokazes mesacne bez vacsich problemov zarobit aj viac nez 2 tisicky. a ak kazdy mesiac horko tazko naskrabes 2 tisicky, tak za 4mesiace ich mas 8.
nehovoriac o tom, ze jednotlive diely si mozes kupovat postupe, trebars aj dva roky
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: History of Middle-earth
« Reply #27 on: September 06, 2007, 04:36:57 pm »

Ano Cran, a teraz realne, myslim ze mam doma velmi dobre financne zazemie a otca tolkienistu, ale asi by ma prerazil keby som tolko minula na knihy, dalej zila na ich prachoch a este chcela studovat, kde sa tie tisice zidu ovela viac.
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: History of Middle-earth
« Reply #26 on: September 06, 2007, 03:58:17 pm »

ktokolvek nad 17 rokov kto tie knihy naozaj chce, si ich dovolit moze

 :rofl:
« Last Edit: September 06, 2007, 04:00:31 pm by Shade »
Logged

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: History of Middle-earth
« Reply #25 on: September 06, 2007, 03:11:06 pm »

eru, ako som uz spomenula inde, ktokolvek nad 17 rokov kto tie knihy naozaj chce, si ich dovolit moze
otazne teda ostava, aky je pomer tuzby vlastnit dane knihy a pevnej vole+ odhodlanie
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

morgoth

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 1 196
    • Angband, home of Morgoth
Re: History of Middle-earth
« Reply #24 on: September 06, 2007, 03:04:35 pm »

Myslim, ze je to aj tym, ze my mame rovnu 19% dan, v cechach je na knihy myslim iba 5%.
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #23 on: September 06, 2007, 11:53:44 am »

Cran: len ti, co si to budu moct dovolit... a aj tak je to dobry napar kupit aj pre ST
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: History of Middle-earth
« Reply #22 on: September 06, 2007, 11:30:07 am »

to je to, ze kazdy by potom to HoME chcel mat doma  :-\
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Melian

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 2 675
  • Coffee is my new God
Re: History of Middle-earth
« Reply #21 on: September 06, 2007, 09:50:20 am »

Prosim ta Ramgadik ziadny vladny o*eb to neni :) to je sprosta inflacia a dovozna prirazka na knihy ktore prid zo zahranicia :) aby natom knihkupectvo a v konecnom dvosledku i vlada zarobila ale tak to funguje vsade a treba pozerat hlavne aj na rozdiely slovenskej a ceskej koruny. I ked nepatrne tak zavazia :)

ale ja by som chcelaaa HoME cele mat doma :)
Logged
...

Alle zusammen... Tanzt das Brot!

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: History of Middle-earth
« Reply #20 on: September 06, 2007, 12:15:14 am »

Ty mrďo :o 12x 699 = 8388. No nazdar

Čo si pamätám, tak v Prahe sa predávali okolo 450Sk. Česi sa majú, oveľa lacnejšie knihy si môžu kupovať :(

To je určite nejaký vládny o*eb. Určite chcú zabrániť Slovákom kupovať knihy, aby z nich vyrástli negramotní diskofili... :D

Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5   Go Up
 

Page created in 0.056 seconds with 23 queries.