Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:drink: STretko v Košiciach bude, keď sa dohodneme. Ďalšie detaily nájdete v príslušnej téme. :saruman: :nazgul: :eye: :balrog: :orc: :urukhai:

Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Down

Author Topic: History of Middle-earth  (Read 28635 times)

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #49 on: October 13, 2007, 08:22:14 pm »

neschvalili, lebo sa nehlasovalo ;-) ... a hlasy "akovzdy protestujucich" mi zneju ako kvilenie bezzubeho vetra na vyprahnutych planach Anfauglithu ;-)
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: History of Middle-earth
« Reply #48 on: October 13, 2007, 07:48:53 pm »

eska kupovala sandmana, co je komix a tie su na svk drahe.

eru, zhrnute v tom druhom prispevku s cenami to vyzera lepsie.

kazdopadne aj amazon aj slovenske teda vychadzaju podobne.

ale zacala som mat pocit, ze to home neschvalili a kopa ludi protestovala.
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #47 on: October 13, 2007, 06:54:40 pm »

rozpytvávaniu...
ale fuj... :-D

kde si sa prosimta dostala k cene 6.99GBP/knihu?
Fakt ma to zaujima, lebo ten Houghhton-mifflin, co som ho tu daval ma amazonovu cenu okolo 12-13 GBP
V "market place" sa sice daju najst aj knihy po 3-4 GBP, akurat na tie sa vztahuje "Marketplace items can only be delivered to countries covered by Amazon Payments" ... a tam niesme.

co sa eurobboksov a postovneho tyka, vacsina netobchodov (najma pokial maju aj kamennu pobocku... a EB ju ma) ma aj moznost osobneho prevzatia tovaru. co je zadara alebo za minimalny poplatok (dunaj ma napriklad 15 korun, ak nepresiahnes 3000. potom je aj to zadara)

hmm... ten 4 diel mi usiel... holt...

a co sa vydaní týka... snazil som sa hladat kompletne serie (minimalne podla obalky...)... ta trojknihova je urcite seria a ten houghton-mifflin asi tiez (1-5 a 10-12 maju rovnake obalky, 6-9 sice ine, ale rokmi vydania by sedeli do serie...)

... a k tomu rozpitvavaniu som vas chcel dohnat. ale stylom "ja tam nakupujem a postovne je nizsie, pozri sa na tento link...". nie stylom "ja som pocul, ze je to dobre a hoci sam uznavam, ze o tom nic neviem, vy sa nesnazite a radsej uzatvarate nevyhodne obchody"...
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: History of Middle-earth
« Reply #46 on: October 13, 2007, 02:58:13 pm »

Ja nemôžem nič predložiť, lebo sa nevyznám v nakupovaní cez internet (ako som už napísala). Iba som podotkla, že keď s tým má už niekto skúsenosti (Eska), že by vedel povedať viac. A takisto mi žiaden záver nepripadá dostatočne uzavretý, keď je na konci neho napísané "záver môže byť nesprávny"... to je akurát tá hláška, ktorá zvyčajne vedie k rozpitvávaniu...

K tomu Amazonu, ja som iba tak čisto teoreticky rátala (neviem, či som to správne pochopila a nepozerala som presne, koľko kníh majú), použila som ten amazon s koncovkou co.uk

Pri počte 12 kníh za cenu 6,99, kde pripočítame balné 2,99 za kus a 4,99 za celú delivery, to vyjde 124,75 (tých britských peňazí). Čo je v prepočte nejakých 6030 Sk (+ asi treba ešte zahrnúť nejaké poplatky na colnici či čo). Ak som správne pochopila tie ich chujády s delivery, za čo neručím...

Keď skombinujeme Dunaj + Eurobooks, tak to vyjde asi 5897 (pričom Eurobooks nemá uvedené ceny za poštovné, odtiaľ by boli aj tak iba 2 knihy). Lenže s tou chybou, že 4. diel nebude, lebo ho nemá ani 1 z nich.

Chybou Amazonu aj tých slovenkých je tá, že sú to rôzne vydania z rôznych rokov, takže nemusia k sebe pasovať. Navyše som už presne ani nepozerala, či je niekde cena trošku inšia alebo koľko vydaní majú...

Btw. Eru z Eurobooks by išli iba 2 knihy, ten 4. diel som nenašla ani u nich.
« Last Edit: October 13, 2007, 09:23:38 pm by Ramgad »
Logged

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: History of Middle-earth
« Reply #45 on: October 13, 2007, 02:52:10 pm »

Zrovna teba som nemyslel, ty si toho uz podlozil dost :D
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #44 on: October 13, 2007, 02:35:18 pm »

podlozit? zda sa ti malo, co som pisal doteraz? okej...

predpokladajme, že je nám jedno, ktorú verziu vezmeme... ALE chceme komplet sériu, nie len pár kusov... (jednotlivé kusy (ASI 4) vezrie b) sa na amazone dajú nájsť aj lacnejšie ako v dunaji...)
Amazon:
verzia a) knihy spolu 120GBP, poštovné 4+3*4GBP ... dokopy 136GBP ... kurz(vcerajsi) 48.14 SKK/GBP cena 6547.04SKK

verzia c) knihy spolu 258.17USD, poštovné 4+12*4USD ... dokopy 310.17 USD ... kurz 23.8 SKK/USD cena 7382.046SKK

dunaj (nech sú všetky knihy po 512SKK... niektoré sú aj lacnejšie.. ale zase to, čo pôjde z eurobooks (3knihy) sú drahšie...) cena 6144SKK
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: History of Middle-earth
« Reply #43 on: October 13, 2007, 02:22:28 pm »

Deti moje zlate, ICQ nepoznate? Toto uz davno stratilo akukolvek vypovednu hodnotu (asi tak po druhom prispevku o amazone). Takze klidek a radsej konecne obaja podlozte to, co tvrdite, nech sa ludia mozu rozhodnut co a ako.
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #42 on: October 13, 2007, 02:15:47 pm »

ja "dokážem" že amazon je drahší. "viac ľudí" tvrdí, že nieje (dôkaz nulový)... a ty rýpeš do ekonomiky ST (a urážaš tým tých čo sú za ňu zodpovední)? ... no pekne...
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: History of Middle-earth
« Reply #41 on: October 13, 2007, 02:05:38 pm »

Hej a prečítala som si aj to upozornenie k záveru... práve pre to mi to nedalo, keď viac ľudí tvrdilo, že Amazon sa vyplatí (alebo existuje ešte voľačo podobné Amazonu?) :)
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #40 on: October 13, 2007, 01:48:41 pm »

prečítala si si Záver toho môjho dllllllhého píspevku? mne to vychádza tak, že amazon je DRAHŠÍ ako kúpiť to tu. minimálne kým nezoženieme niekoho v krajine kam shippujú zadara
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: History of Middle-earth
« Reply #39 on: October 13, 2007, 01:24:41 pm »

Hmm čiže ekonomika ST je postavená na "nakúp jednoduchšie" ako "nakúp lacnejšie"?  :P

Teraz neviem, kto to presne raz na 1 stretku spomínal, že nakúpil z Amazonu(?) lacnejšie ako by to vyšlo u nás (tuším Eska a išlo o Pratchetta?). Ja osobne by som hlasovala za lacnejšie aj keď zložitejšie riešenie, ak sa dá. Vôbec sa do toho nerozumiem, ale nevychádzalo by to z toho Amazonu lacnejšie vždycky (aj vrátane tých poplatkov)? Lebo pre mňa čím lacnejšie, tým lepšie (chcem si kúpiť HoMe za svoje peniaze, ale s pomocou ST, myslím, že by to nikomu nevadilo).
« Last Edit: October 13, 2007, 01:26:21 pm by Ramgad »
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #38 on: October 13, 2007, 12:52:13 pm »

prima... takze eurobooksami mozeme doplnit to, co nebudu mat v dunaji...
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: History of Middle-earth
« Reply #37 on: October 13, 2007, 12:07:34 pm »

Som z toho zmagorená. Tomu objednávaniu cez internet nerozumiem, ani keď je návod v slovenčine a nič netreba prepočítavať...

Ešte je inak ďalšia možnosť a to Eurobooks na Jesenského. Ceny sú ale prispôsobené "slovenským", čiže mrte drahé.
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: History of Middle-earth
« Reply #36 on: October 13, 2007, 10:51:17 am »

oops.  :-[ (holt... ako sa hovorí v istých pravidlách " v hádkach je neprípustné používať akékoľvek komentáre staršie ako dva týždne")
tak len upresním, že stredná kniha stojí 42GBP ... preto dve dokopy sú za 81GBP ;-)

... azase až taký chaos v tom poštovnom nemám... hovoril som, že nejaké podobné ceny ako v USD boli aj v GBP.
btw. 8/14GBP je tuším viac ako 8/16USD ;-) takže .com zase až taký odveci nieje...
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: History of Middle-earth
« Reply #35 on: October 13, 2007, 08:19:43 am »

Amazon com je americky, Amici do Europy posielaju debilne. Preto treba ine Amazony - idealne britsky.
Erusik, a teraz mi povedz, ci si uplne odignoroval moj prispevok na prvej strane, v ktorom mam ovela menej chaosu co sa delivery tyka.
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007
Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Up
 

Page created in 0.121 seconds with 19 queries.