Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:drink: Najbližšie STretko v Bratislave bude, keď sa dohodneme. Ďalšie detaily nájdete v príslušnej téme. :aragorn: :legolas: :gimli: :gandalf: :frodo: :sam: :saruman: :galadriel: :glum:

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7   Go Down

Author Topic: Citatelsky dennik  (Read 42194 times)

Mirli

  • Posts: 47
Re: Citatelsky dennik
« Reply #29 on: April 09, 2008, 02:16:28 pm »

Sorry ale to sa uz nedalo citat :)
A ten slovosled... a tie pouzite vyrazy... ach jaj... tvoja slovencinarka ta musi milovat ;)

No co sa tyka tych vyrazov, tak tie pouzivam dakedy kludne aj cez hodinu slovenciny.No ja som zvyknuty, ze to nikomu nevadi.Co sa tyka slovencinarky tak ta place nad celou triedou. :)
Logged

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Citatelsky dennik
« Reply #28 on: April 09, 2008, 01:29:10 pm »

tu co mam doma je sachmetkina
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Citatelsky dennik
« Reply #27 on: April 09, 2008, 11:42:25 am »

Dakujem :-* ano aj na teba som myslela, kedze viem ze si si ju kupila v prahe :)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Sachmet

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 87
Re: Citatelsky dennik
« Reply #26 on: April 09, 2008, 11:36:17 am »

loth> docitam a donesiem... od Neomillnerovej mam asi tri knihy ak neratam tu, co prave docitala cranky:)
Logged
Keď Boh vymyslel muža, bolo to len preto, aby žena nemala taký jednoduchý život...

Někteří v ostatních rádi budí strach – to jsou hlupáci. Jiní se přes svůj strach nikdy nedokáží přenést – to jsou zbabělci. Všichni ostatní, kteří v sobě (alespoň občas) dokáží hlupáka i zbabělce potlačit, jsou Vládci strachu. Tato vláda se ale vždy týká jenom nás samotných.
R. A. Ericksson

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Citatelsky dennik
« Reply #25 on: April 09, 2008, 11:29:27 am »

Cran... pozicaaaj
a vobec, od neomillnerovej chcem nieco citat, zacinala som s fantasy na jej poviedkach v pevnosti - cize to bolo doost drsne. :P

Mirli: co mas na mysli tou umeleckejsou literaturou? :tongue:
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Citatelsky dennik
« Reply #24 on: April 09, 2008, 07:53:00 am »

docitala som v noci " Sladka jak krev" od petry neomilerovej.
 doost dobre :P
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Citatelsky dennik
« Reply #23 on: April 09, 2008, 02:04:47 am »

Sorry ale to sa uz nedalo citat :)
A ten slovosled... a tie pouzite vyrazy... ach jaj... tvoja slovencinarka ta musi milovat ;)
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Mirli

  • Posts: 47
Re: Citatelsky dennik
« Reply #22 on: April 08, 2008, 09:14:48 pm »

Druhy krat citam Hurinove deti.Moc sa mi to lubi a vyhoda je, ze je to kratke takze to mam za chvilu ale samozrejme si to aj dakedy vychutanavam.Ale asi sa proti voli pustim do pokracovania citania sagy o zaklinaci, precital som Krev Elfu a som zvedavy ake budu dalsie aj ked moc nadseny som neni, predsa len som zvyknuty na umeleckejsiu literaturu.
« Last Edit: April 09, 2008, 02:03:57 am by Shadow »
Logged

Boromir

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 501
  • Temný pán 13/6 (Čo sa budem pretvarovať)
Re: Citatelsky dennik
« Reply #21 on: April 02, 2008, 03:13:37 pm »

Kedze vydanie poslednej casti Troje uz druhykrat odlozili, kupil som si ineho Gemmella - Temny princ.

Maleho Alexandra Macedonskeho - "zlate dieta", o ktorom sa hovori, ze v nom sidli demon, unesie temny kral Filip z ineho, alternativneho Grecka. Ma v umysle zabit ho a zjest jeho srdce, ktore ho spravi nesmrtelnym. Spartan Parmenion - najvacsi bojovnik a strategos Filipa Macedonskeho (Toho skutocneho - Alexandrovho otca) sa za pomoci maga Aristotela vyda Alexandra zachranit. Do ineho sveta - alternativneho Grecka, plneho magie, kde stale ziju tvory, ktore pozna len z mytov - kentauri, harpie, gorgony, minotauri... A kde vladne zly kral Filip so zlatym okom.

No proste koniec. Mozno by nezaskodilo precitat si najprv prvu knihu o Parmenionovi - Lev Macedonsky. Ale ide o samostatny pribeh, takze to az tak strasne nevadi.
« Last Edit: April 02, 2008, 07:37:42 pm by Boromir »
Logged
Haluzné nápisy na tričká.

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #20 on: October 17, 2007, 02:36:55 pm »

Nedráždi...! :) Knihu Drak jeho velicenstva som si dnes velkomozne nechal objednat v Brlohu v Trencine...  :P. Myslim, ze 29. oktober bude krasny den...  ;D.

BTW, dneska som v Brlohu nechal 1272 Sk, takze taky "mensi" najazd som spravil a som bohatsi o tri nove knihy- Drsny spasitel, Stroncium & Mece a certoviny (nie, ja vobec nie som ovplyvneny Pevnostou a knihami, ktore recenzuje, dokonca ani Drak jej velicenstva tam nedostala 70% :) )

Poznamka pod ciarou- slova v zatvorke chap s mierne ironickym podtonom... :)

Takze ako vidite, som zasobeny a velmi dobre pripraveny na tohtorocnu jesen a zimu. Uz aby tu bola...

Yeti, v beznom zivote znamy ako Fealiath
 :D :D :D
« Last Edit: October 17, 2007, 03:26:00 pm by Fealiath »
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Citatelsky dennik
« Reply #19 on: October 17, 2007, 03:51:49 am »

Aaa! Chlapci, toto mi nerobte. Ja sa uz od leta chystam kupit si jonatana stranga k tohtorocnym vianociam. A inak drak jeho vel. Mam doma ;)
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #18 on: October 16, 2007, 09:02:37 pm »

Len ho smelo prejav, neolutujes :). Napoleonske vojny a doby par rokov pred a par rokov po nich z pohladu Clarkovej su perfektne. ;)
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Citatelsky dennik
« Reply #17 on: October 16, 2007, 08:24:58 pm »

...ze by som o to zacala prejavovat zaujem? :)

Zatial ostavam verna Ciernej legii.
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: Citatelsky dennik
« Reply #16 on: October 16, 2007, 06:08:03 pm »

Skoro by sa dalo povedat, ze to je take namakane, ako Pan prstenov. Clarkova je kvalitna autorka na to, ze je to tusim jej prvy roman :). Vidno na nom tych 10 rokov roboty.
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Ismo

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 8
Re: Citatelsky dennik
« Reply #15 on: October 16, 2007, 03:21:15 pm »

Strangea a Norella mam akurat rozcitaneho a mozem len potvrdit. Vynikajuca kniha. Hlavne tie poznamky pod ciarou  :D
Logged
I will ride across land and time,to find the way from this endless night.
There's a storm in my heart and a fire burns my soul. I know that my fate is to ride alone...
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7   Go Up
 

Page created in 0.105 seconds with 19 queries.