Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:oznam: Začína sa pripravovať Zasadanie Senátu ST. Hlasovanie o dátume a predbežnú agendu nájdu Senátori v príslušnej téme. :saruman: :galadriel: :gandalf:

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Go Down

Author Topic: Technické záležitosti  (Read 129084 times)

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Technické záležitosti
« Reply #312 on: January 07, 2009, 09:41:13 pm »

dagusik, ale uz za menej ako 10 litrikov si kupis nadupanu masinku. navyse mozes pouzit skrinu z tej starej.
a tolko peniazkov, ako pracujuca, zi mslimz e dokazes za take cca 3-4 mesiace nasetrit.
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Technické záležitosti
« Reply #311 on: January 07, 2009, 09:31:03 pm »

Depresko ale veď predsa ja nezarábam toľko, aby som si mohla dovoliť nový komp. A šetriť si na komp len kvôli ramke, to je blbosť. Mne táto šunka stačí na školu a viac nepotrebujem. Len tú ramku...
Logged

Depres

  • 7/6
  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 856
  • Servant of Sauron.
Re: Technické záležitosti
« Reply #310 on: January 07, 2009, 08:46:30 pm »

ty, Dagus, a co keby si si nanho zarobila a nie len cakala na to kto ti co da? :P
... ale teoreticky sa nejaka SDramka u mna doma najde. Teoreticky. Len sa mi musis pripomenut ked budem online ze aby som ti to pozrel (v BA budem zajtra k veceru az, tak ak ma uvidis online napis)
Logged

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Technické záležitosti
« Reply #309 on: January 07, 2009, 12:49:47 pm »

No takže potrebujem DDR SDRAM. Nemá niekto nazvýš? Plosííím

Cranky> skúsiť to môžem. Zbytočne mi je hovoriť o tom, že si mám kúpiť nový komp. Keď sa mi naň ST vyzbiera, vtedy sa môžme na túto tému začať baviť :(
« Last Edit: January 07, 2009, 12:52:30 pm by Ramgad »
Logged

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Technické záležitosti
« Reply #308 on: January 07, 2009, 11:46:34 am »

rmgd> uprimne, do 5 rokov stareho kompu je mala sanca zohnat komponenty
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Technické záležitosti
« Reply #307 on: January 07, 2009, 12:29:40 am »

Pozri sa do ovladacov tam by to mohlo byt. Popripade sa skus pozriet aku tam mas ramku v nastaveniach alebo si stiahni sysoft sandra tam by ti to mohlo najst vsetko.
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Technické záležitosti
« Reply #306 on: January 06, 2009, 11:02:23 pm »

No ja mám 256 odkedy mám komp a to je už vyše 5 rokov. Inak ako sa dá zistiť, akú mám v kompe matičnú bez toho, aby som ho musela rozoberať? Lebo som našla 2 manuály a neviem, ktorý patrí ku tej, čo mám. Chcela som zistiť, akú ramku si do toho mám zohnať...
Logged

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Technické záležitosti
« Reply #305 on: January 06, 2009, 10:52:56 pm »

To je odporucana hodnota, mozes skusit nastavit viacej, obcas to zvykne pomoct. (a ty mas tak malo ramky? AU)
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Technické záležitosti
« Reply #304 on: January 06, 2009, 10:51:19 pm »

Shade> no áno, ale ja tie windowsy preinštalovať neviem a ani nemám z čoho

Shadow> išla som to nastaviť, ale zistila som, že už to tam bolo presne tak, teda v mojom prípade 384 MB
Logged

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Technické záležitosti
« Reply #303 on: January 06, 2009, 04:08:51 am »

Ram> Odporucana doba preinstalovavania wokien je asi pol roka, doma mam winy co maju roky 3 a hybu sa jak slimak (a neviem sa dokopat k tomu aby som to preinstaloval). K swapaku, vola sa to ze virtualna pamat, najdes to ked das properties na tento pocitac, karta upresnit/advanced, tlacitko vykon, znova upresnit/advanced a dole si mozes nastavit virtualnu pamat, odporucana je 1.5 nasobok tvojej RAM
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: Technické záležitosti
« Reply #302 on: January 06, 2009, 01:27:02 am »

Ono FF by som sa nedivil, staci v tom mat otvoreny flash a dokaze si zobrat 100% CPU.

Ono fakt ide vacsinov o procesy ktore ti beru RAM, CPU a robia nieco s diskom, kedze toto vsetko moze sposobit spomalovanie (a ak to vrci, ide asi o disky). Lebo ak mas kopu volnej RAMky, CPUcko vytazovane nejak rozumne a aj tak to pri praci s datami ide mrte pomaly, tak proste nestihaju disky.

Ale popravde, reinstalacia XP je vacsinov idealna cesta. On proste pomaly spomaluje, nech robis, co robis. Ja som neinstaloval ziadne blbosti a aj tak bol po case nechutne pomaly. Dopadlo to tak, ze v domacnosti neni jediny windowsovy comp ;)
Logged

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Technické záležitosti
« Reply #301 on: January 06, 2009, 12:03:41 am »

Aktualizácie mám najnovšie. Ako čítam, tak z 19. 12., čo sú posledné. Asi fakt budem musieť prejsť na trojku, ale je hnusná :(

A inak práve som si zmazala CCleanerom všetky "private data" vo FF a už papá len 40 000 K. Nechápem celko týmto veciam. Stále to je ale pomalé.
« Last Edit: January 06, 2009, 12:25:03 am by Ramgad »
Logged

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Technické záležitosti
« Reply #300 on: January 05, 2009, 11:56:48 pm »

no mozno prave to ze nemas aktualizacie je chyba,,
 mne tiez brutal mrzol net nez som si stiahla aktualizaciu firefoxa
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Technické záležitosti
« Reply #299 on: January 05, 2009, 11:48:29 pm »

Cranky> no práveže toto si strážim. Spustené mám (okrem tých procesov, ktoré musia bežať) Kerio Firewall, Antivir, Tea Timer (rezident SpyBotu), Firefox a Qip. Nič viac. Všetky pikačuoviny ako online aktualizácie a pod. mám navždy vypnuté. Najviac z toho žere FF (cca 177 000 K = neviem to prepočítať, ale v porovnaní s 2. najviac žerúcou aplikáciou, čo je prekvapivo explorer.exe, ktorý papá len 2900 K, to je nejaké divné, nie?). Vždy mi to tak bežalo, akurát že FF žral menej. Nebude to tým, že FF2 už neni podporovaný? Ja nechcem FF3 :(

Shadow> snažím sa o to, postupne to napaľujem, ale zase nemám tu prekvapivo také strašné sračky. Teda väčšinu z toho aj používam, ak nerátam pár kompletných seriálov...

A čo znamená toto?
nastav nejaku tu pevnu velkost swapaku
« Last Edit: January 05, 2009, 11:50:19 pm by Ramgad »
Logged

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: Technické záležitosti
« Reply #298 on: January 05, 2009, 11:45:56 pm »

Vycisti disky od blbosti, nastav nejaku tu pevnu velkost swapaku, preinstaluj wokna, kup novy komp.
Presne v tomto poradi  :D
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Go Up
 

Page created in 0.069 seconds with 18 queries.