Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:oznam: Začína sa pripravovať Zasadanie Senátu ST. Hlasovanie o dátume a predbežnú agendu nájdu Senátori v príslušnej téme. :saruman: :galadriel: :gandalf:

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Domáca fantastika  (Read 9209 times)

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: Domáca fantastika
« Reply #7 on: October 21, 2015, 09:22:24 am »

Aj ja, ale neunáhlime sa. :ent: Vykonajme najprv Turingov test ;)
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: Domáca fantastika
« Reply #6 on: October 21, 2015, 09:02:08 am »

Obavam sa, ze toto je len sofistikovanejsia podoba spam reklamy
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: Domáca fantastika
« Reply #5 on: October 21, 2015, 08:49:01 am »

Gregor, domácou fantastikou sa mysleli slovenskí (a prípadne českí) autori. Tým pádom odporúčam Netvora od Ondreja Herca, aj keď som ho osobne nečítal. ;)
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

gregor1985

  • Posts: 2
Re: Domáca fantastika
« Reply #4 on: October 20, 2015, 09:31:38 pm »

Dobrý den. Poraďte, který z циг knih vybrat pro čtení:
1. WarCraft
2. Star Wars
3. Netvor od Frankensteina
Logged

Crankia

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 3 399
  • Clen ST
Re: Domáca fantastika
« Reply #3 on: May 17, 2012, 08:37:41 am »

Milacikovia, opat je tu moznost hlasovat za knihu roka. tak preco endat sancu nasim oblubencom? http://kniharoka.sk/vyber-kandidata


"Ocenenie Kniha roka sa udeľuje raz ročne víťazovi literárnej ankety za literárne dielo knižne vydané v slovenskom jazyku v predchádzajúcom kalendárnom roku, t.j. roku 2011."   Napr Duro cervenak?  alebo farby strachu?
Logged

Bojkotovať Facebook je ako bojkotovať dennú tlač. Nepotrebujete ju k životu, ale potom sa nesťažujte na nedostatok informácií.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: Domáca fantastika
« Reply #2 on: February 12, 2010, 11:10:17 am »

Aha na co ma upozornil facebook :)
http://www.straky.cz/katalog.aspx?Action=Priprav

Mimochodom toto je pekna tema, preco sme na nu nikto neodpisovali?
Ja som tiez zatazena na domacu podu, tym myslim hlavne cesku, robim to aj z akehosi pocitu spolupatricnosti, pretoze velkych zahranicnych autorov kupuje kazdy. Teda, to je hlavny rozdiel, ze knizky od Strak na vrbe som vzdy ochotna kupit a este mam z toho dobry pocit, ze som prispela. :)

Medzi konkretnych oblubencov teda asi Vladimir Slechta, tazko sa da obist Vrbenska, Lucie Lukacovicova je dobra ale nesadne mi to japonske ladenie,  jednym z najfascinujucejsich autorov je pre mna Pavel Rencin...
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

0ht@r

  • Posts: 3
    • Unicornus - klub fantastiky
Domáca fantastika
« Reply #1 on: May 26, 2009, 08:35:28 pm »

Pre mňa sú domáci autori mnohokrát na vrchole rebríčka obľúbenosti, takže zakladám tento topic, aby som sa mal kde realizovať.
V akom množstve vy čítate našu fantastiku a kto patrí medzi vašich obľúbencov? Ako hodnotíte ich kvalitu v porovnaní so zahraničnou literatúrou?

V mojom prípade vedú veci od Dušana Fabiana, ktoré sú napísané veľmi príjemným štýlom a pôsobia dosť prirodzene, navyše som metalista, takže ma vždy poteší vhodná citácia na začiatku poviedky/kapitoly. Ďalšie poradie je príliš tesné a obsiahle, aby sa dalo vypísať, ale len napríklad v ňom figurujú Jana Rečková, so svojským štýlom tvorby settingu, Ondřej Neff, či Lucie Lukačovičová. Teraz sa teším na Asfalt od Štěpána Kopřivy, ktorý by mal byť veľmi zaujímavý.
Čo sa týka kvality našej fantastiky, myslím si, že špička je na porovnateľnej úrovni so zahraničnými autormi. Samozrejme, nový Assimov sa u nás zrejme neobjaví, ale to ani nikde inde.

Samozrejme, pod domácou fantastikou myslím slovenskú a českú.
Logged
Pages: [1]   Go Up
 

Page created in 0.094 seconds with 23 queries.