Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:drink: Najbližšie STretko v Bratislave bude, keď sa dohodneme. Ďalšie detaily nájdete v príslušnej téme. :aragorn: :legolas: :gimli: :gandalf: :frodo: :sam: :saruman: :galadriel: :glum:

Pages: 1 ... 22 23 [24] 25   Go Down

Author Topic: The Hobbit Movie - diskusia o filme  (Read 98484 times)

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: The Hobbit Movie
« Reply #22 on: September 24, 2007, 09:42:34 am »

Ja len dufam, ze z celeho Hobitta nebude len priprava na monumentalnu bitku, ktora bude trvat polovicu filmu, to by ma pomerne dost nastvalo. A tiez dufam, ze ju nespravia v style 300, hoci 300 mal dobre efekty, ale tu v Hobittovi by tolko krvi a podobneho bordelu posobilo nepatricne a rusivo.

Apropo, vynechane sceny v LOTRovi. Keby tam dali aspon v ROTK suboj Gandalf vs. Witchking v Minas Tirith, bolo by to zrozumitelnejjsie pre vsetkych, hlavne pre tych, co necitali knihu, lebo takto to vyzera, ako keby bol Gandalf senilny sklerotik, ktory si svoju bakulu necha ktovie kde a nie ze mu ju zlomil Witchking a tato scena nebola ani taka dlha, ze by sa tam nezmestila.
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: The Hobbit Movie
« Reply #21 on: September 23, 2007, 10:50:00 pm »

Fealiath: Ja ti neviem, v bitke 5 armad sa zase da vyhrat s tymi x stranami a rasami co tam bojovali... Fuu, orly... Beorn... Uz vidim tie efektove sceny, ako vojak odlieta po zasahu medvedovou tlapou a v letku ho cyhti a rozdrasa orol... A pribeh je tak milo rozpravkovy ale je tam intriganstvo (poviem im, ze mam prsten?) podozrenie (ale co ked to uz Gandalf vie?) takze bolo by o com...
Logged

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: The Hobbit Movie
« Reply #20 on: September 23, 2007, 10:47:09 pm »

Eru> vypustíme Arwen z filmu, nech sa tam nachádza toľko, ako sa na slušnú ženskú v jej postavení patrí (v jej postavení v knihe), vypustíme Aragornovu domnelú smrť v TTT, Legolasovo surfovanie v TTT a RotK a ešte by sa voľačo našlo (ja by som vypustila aj Froda so Samom a Glumom, ale to by mi už asi neprešlo :D ).
asi tak. zrovna mohylove vrchy sa vynechat aj dali, ale kopa dalsich nie a na ukor coho? zaberov na arwenin ehm privesok?
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: The Hobbit Movie
« Reply #19 on: September 23, 2007, 10:39:33 pm »

Eru z teba Sherlock nebude... to bola odpoveď iba na toto čo si písal, že prečo sa niečo vystrihlo... ja som napísala, že dĺžka nie je dôvod, lebo niektoré scény zase boli pridané a neboli v knihe

myslím, že vyššie menované scény neboli vystihnuté kvôli nude ale kvôli protestom zdravotníckych organizácii obávajúcich sa preležanín a trombóz u ľudí, čo si pustia tri filmy naraz

O PJ si hento nemyslím, len očakávam, že podobne ako v PP zmenil veľa deju, že ho zmení aj v Hobbitovi.
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: The Hobbit Movie
« Reply #18 on: September 23, 2007, 10:34:01 pm »

ram: myslíš, že namiesto hobita natočia niečo, kde bude hodne lásky, umierania hrdinov a málo deja? prečo by to robili? lebo hollywood? máš až takú hlbokú mienku o PJ? chudák PJ
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: The Hobbit Movie
« Reply #17 on: September 23, 2007, 10:30:19 pm »

Eru> vypustíme Arwen z filmu, nech sa tam nachádza toľko, ako sa na slušnú ženskú v jej postavení patrí (v jej postavení v knihe), vypustíme Aragornovu domnelú smrť v TTT, Legolasovo surfovanie v TTT a RotK a ešte by sa voľačo našlo (ja by som vypustila aj Froda so Samom a Glumom, ale to by mi už asi neprešlo :D ).
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: The Hobbit Movie
« Reply #16 on: September 23, 2007, 10:29:40 pm »

hobit má 1.5 cm. pán prsteňov 7. je logické, že toho bude viac...navyše hobit je rozprávka. myslím, ze oproti klasickým pixarovkám je tam deja a akcie až až ;-)

a ad umieranie hrdinov... Thorin to nerozchodil. Šmak tiež (pre temne založených a Dandy);-)
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: The Hobbit Movie
« Reply #15 on: September 23, 2007, 10:26:51 pm »

Eru, ale musis uznat, ze proti LOTRovi a jeho monumentalnym mlatickam typu Helm´s deep a Minas Tirith je Bitka 5 armad trochu malo akcie. A este som opomenul aj milostne pletky, zrady, umieranie hrdinov a podobne, takze v porovnani s tymto je to nudne (pozor, nespomenul som vsetko, co obsahuje LOTR).
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: The Hobbit Movie
« Reply #14 on: September 23, 2007, 10:25:48 pm »

myslím, že vyššie menované scény neboli vystihnuté kvôli nude ale kvôli protestom zdravotníckych organizácii obávajúcich sa preležanín a trombóz u ľudí, čo si pustia tri filmy naraz
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: The Hobbit Movie
« Reply #13 on: September 23, 2007, 10:23:55 pm »

Áno Eru, ale ani Mohylové vrchy neboli niečím, čo by sa dalo nazvať nudným a dostali sa do filmu? Ee. A vymetenie Kraja, čítala som to len teraz pár dní dozadu, z toho mohla byť aj 20-minútovka, nech to čert vezme aj vystrihnutá, ale mohla byť a nič z toho...
Logged

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: The Hobbit Movie
« Reply #12 on: September 23, 2007, 10:21:24 pm »

nudný? zdá sa ti podpálenie lesa, vymlátenie hordu skřetov "eštepredchvíľou" zajatými trpaslíkmi, dokonale matrixovská naháňačka Bilba so Zlobrami a záverečná bitka 5 (slovom päť) armád s epizódnym vypálením mesta a zamordovaním draka ako nudné? a to som ešte nespomenul nervydrásajúce scény, kde sa len o chlp podarí zachránaiť všetkých trpaslíkov v sudoch, bilbov útek cez bránu skirtov a plíženie sa popri Šmakovi, ktorý síce nevidí ale cíti Bilba...
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: The Hobbit Movie
« Reply #11 on: September 23, 2007, 10:16:21 pm »

Galadriel? :rofl: no pekne...
stavte sa ze Legsie ostrostrelec zastretli Smauga
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: The Hobbit Movie
« Reply #10 on: September 23, 2007, 10:15:35 pm »

Vy ste nejakí skeptickí. Šak ten Hobbit možno predsalen bude skorej, napríklad už aj Cate Blanchett podporila P. Jacksona a vyjadrila sa, že "she would love to return to her role as Galadriel for The Hobbit movie but thinks it wouldn’t ‘be right’ without Jackson in charge".

Taaakže možno bude Hobbit aj s Galadriel :D A určite sa tam mihne aj nejaký ten Legolas, šak v Temnom hvozde u ocinka, Galadriel možno bude práve na návšteve u Thranduila :D

Pravdupovediac Hobbit je dosť nudný oproti PP, tak to chcem vidieť, aké scény pridajú a ktoré uberú, aby sa to vyrovnalo vysokým hollywoodským nárokom...
« Last Edit: September 23, 2007, 10:20:41 pm by Ramgad »
Logged

Fealiath

  • Senát ST
  • ****
  • Posts: 467
  • Čierny kapitán
    • Slovenská Tolkien wikia
Re: The Hobbit Movie
« Reply #9 on: September 23, 2007, 09:58:27 pm »

Ja si skor myslim, ze keby mame pomoc zvnutra (pomoc zvnutra=duch majstra Tolkiena) tak Hollywood padne, nech by si povolali na obranu aj SWATov, lebo prstenofil a tolkienofil v bojovom osiali, to je horsie ako rozzureny Viking. A co sa tyka potomstva, s ktorym pojdem na Hobitta, tak nanho vezmem pravnucata :)
Logged
Z adrenalínových športov mám najradšej stíhanie termínov odovzdania hotových projektov...

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: The Hobbit Movie
« Reply #8 on: September 23, 2007, 08:31:48 am »

Boromir: Ja sa skor obavam, ze na Hobbita pojdu mozno moje vnucata :tongue: A fo ich zatial neplanujem asi este viac ako ty :biggrin:
Logged
Pages: 1 ... 22 23 [24] 25   Go Up
 

Page created in 0.083 seconds with 23 queries.