Forum Arda.sk

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

:oznam: Začína sa pripravovať Zasadanie Senátu ST. Hlasovanie o dátume a predbežnú agendu nájdu Senátori v príslušnej téme. :saruman: :galadriel: :gandalf:

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Go Down

Author Topic: JRRT: Húrinove deti  (Read 62630 times)

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #140 on: June 27, 2007, 09:28:01 pm »

A mam na policke Children of Hurin btw ;) krasne, ilustrovane, proste ceske ceny rullz tak keby mal niekto zaujem, mozte podplacat :)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #139 on: June 27, 2007, 09:08:51 pm »

Ja by som teda strašne chcela vidieť Húrinove deti sfilmované a chcela by som, aby Túrina hral nejaký neznámy fešný Angličan. A bol by okolo neho veľký boom, šecky 15-ročné fanynky by sa do neho zbláznili a predávali by sa ešte aj prívesky na kľúče s tým fešným hercom :D

Ale to by mi bolo jedno, lebo ja by som videla sfilmované Húrinove deti a aj keby to bola komerčná záležitosť, tak mne na zapamätanie niektorých pasáží z knihy veľmi pomôže sledovanie filmu a navyše by som to uvidela "naživo" a ááááách :galadriel:
Proste by ma zaujímali aj také veci, akože ako by vypadal Doriath, Nargothrond, a kto by hral všetky tie postavy, čo sa v knihe šuchnú (hlavne elfikov by som chcela vidieť, či by mali zase všetci tie isté účesy z PP)... dúfam, že to sfilmujú ešte za môjho života a neberte mi ilúzie a dúfam, že Adam Tolkien tie práva predá nejakému dobrému režisérovi/producentovi :drool:
Logged

Nenwen

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 2 742
  • Untouchable
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #138 on: June 27, 2007, 03:33:56 pm »

jj uz som docitala zivotopis :)
Logged
All dogs have four legs.
My cat has four legs.
Therefore my dog is a cat.

Shade

  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 2 480
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #137 on: June 27, 2007, 03:01:45 pm »

a viete ze aragorn mal byt "osmahly hobit zvlastniho vzezreni", ktory si hovoril Klusak? :P

ano, boli sme na tvojej prednaske :tongue:

Ale inak haluz, co mohlo byt z pana prstenov :D
Logged

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #136 on: June 27, 2007, 02:38:28 pm »

Isi - :rofl:

ale mas pravdu:) a co sa tyka prav, christopher ich vazne nepusti kym nebude musiet, na druhu stranu si myslim ze hurinove deti su jednoduchsie na sfilmovanie ako pp, ved v silmaci je skratena verzia, a to by sa dalo. ale nie, netuzim po rtom vidiet to. no, dobre, tak iba trosku :D

a jj tevildo, mnau ;) a viete ze aragorn mal byt "osmahly hobit zvlastniho vzezreni", ktory si hovoril Klusak? :P
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Isilote Azrael

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 73
  • Brokilon
    • Isilote
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #135 on: June 25, 2007, 09:50:12 pm »

Eru: práva zatiaľ vlastní Christopher a ak sa to nezmení, čo dúfam nie, tak by sfilmovanie nebolo možné. Ja by som iba rada vedela viac... Napr. z druhých Stratených povestí sa dozvedáme, že Sauron mal pôvodne na moste Tol in Gaurhoth vystupovať ako veľká mačka...  :o A presne takýchto vecí by som chcela vedieť viac.
Ale nepáči sa mi ani samotná myšlienka tieto príbehy sfilmovať, lebo sa mi už teraz nepáči, keď spomeniem PP pred niekým, že si vybaví film a nie knihu. Budem radšej, keď vyslovím "Húrinove deti", že zareagujú iba tí, čo o tom niečo vedia a nie, že budem počuť: "Jasné, tam bol taký borec s obrovským mečom a všetkých tam mároval, ale škoda, že spal s vlastnou sestrou... A Morgoth vyzeral ako..."  ???
Jednoducho povedané som radšej, keď ľudia budú poznať HD iba ako knihu, aj keď ich bude menej, než ako nejaký slabý, osekaný odvar podľa fantázie jednoho filmového štábu.
Logged
Fluffyyyyy

Eruantalon

  • Grammarhauptsturmführer
  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 8 472
  • Hraničiar
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #134 on: June 23, 2007, 06:40:19 pm »

Isilóte.... njn... a potom by ich niekto (letmy pohlad na novy zeland) sfilmoval.... žjóóóó. Ale to by som zase videl na nie jednofilmové záležitosti.  :glum:
Logged
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.
Say NO! to Láthspell.
Dobrá nálada nevyrieši vaše problémy, ale naserie toľko ľudí, že sa oplatí udržať si ju.

Isilote Azrael

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 73
  • Brokilon
    • Isilote
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #133 on: June 23, 2007, 05:15:18 pm »

Ja osobne Hurinove deti ako akúkoľvek parafrázu nedokážem brať. Asi je to tým, že som ovplyvnená vedomím, ako nerád mal Tolkien akékoľvek alegorie ("uz od doby keď ich bol schopný rozoznať")... Preto beriem pribeh ako niečo, čo nám môže povedať veľa, ale v podstate je to oddelené od súčasnosti hrubou čiarou.
A inak je pre mňa najdôležitejšie, že je v knihe jasne zobrazené, že aj v tých najtemnejších časoch sa nájde priateľstvo a vernosť (Beleg), odvaha (Húrin, Morwen) a láska (Nienor, Morwen).
Dojimava posledna scena ma skoro dostala až k slzám...
Kiež by sa aj ostatné dva z troch veľkých príbehov dali takto rozpracovať podľa existujúcich materiálov.  :glum:
Logged
Fluffyyyyy

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #132 on: June 21, 2007, 04:09:42 pm »

Mhm, uz vidim co si pisal vedla:)
no, bola by som celkom zvedava, ako knizku prijimaju ludia, ktori background zo Silmarilionu a Nedokociek nepoznaju. Cital to moj spoluziak, konzultoval so mnou vsetky veci, ktore by on urobil inak, a ked sa dostal k miestu, kde "sa Turin vyspal so svojou sestrou tak som so zaklapol a vysral sa na to. To je taka pi*ovina!"

hmm... a to sa mu to predtym pacilo  :D
« Last Edit: April 07, 2008, 01:48:20 am by Lothmíril »
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Sceno

  • Posts: 5
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #131 on: June 21, 2007, 04:04:07 pm »

Čítal som Silmarillion aj Nedokončené pred tým ...  :ring:
Logged
Gil-galad was an Elven-king.
Of him the harpers sadly sing:
The last whose realm was fair and free
Between the mountains and the sea.

His sword was long, his lance was keen.
His shining helm afar was seen.
The countless stars of heaven's field
Were mirrored in his silver shield.

But long ago he rode away,
And where he dwelleth none can say.
For into darkness fell his star;
In Mordor, where the shadows are.

Lothmíril

  • Členovia ST
  • ***
  • Posts: 4 400
  • Keeper of the flame
    • SlavCon 2012
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #130 on: June 20, 2007, 12:02:00 pm »

Ako vas pocuvam tak si to mozno aj precitam  :D

Sceno - len tak mimochodom, cital si Silmarilion alebo boli pre teba Hurinove deti celkom novy pribeh? :)
Logged
"If anything appears too easy: Question it.
If anything appears too hard: Challenge it."

Frederico Hewitt Cruz, 9th November 2007

Sceno

  • Posts: 5
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #129 on: June 20, 2007, 10:35:32 am »

Ja osobne som Húrinove Deti prečítal len pred 3 dňami...
Podľa mňa to bol nádherný príbeh plný nečakaných zvratov i keď to boli väčšinou nejaké nešťastia alebo nešťastné udalosti,
ktoré Túrina sprevádzali od Melkorovho prekliatia a až po svoju smrť bol niekým klamaný. Myslím že to bola parafráza na život
aktuálna aj dnes a myslím že bude aktuálna až po zbytok ľudstva. Človek, pyšný, sebavedomý a presvedčený vlastnými alebo
cudzími názormi nevníma pravdu a upadá až kým nedopadne na dno. Ja sám môžem povedať že to dno je dosť hlboké, ale
nikdy nie je také hlboké že vám z neho nikto nemôže podať pomocnú ruku. Túrinovi pomáhal Beleg, Mím, myslela na neho rodina,
dúfali v neho ľudia ale aj napriek tomu upadá, upadá až na dno keď sa spolčí so štvancami a zaneviera na svet. Ale aj keď je
na dne príde za ním Beleg, uchýlia ho muži Brethilu alebo mu odúšťa elfský kráľ. Myslím že celá kniha je obrazom života každého z nás,
poznamenaný víťazstvami a pádmi, radosťou a smútkom, životom a smrťou ...  :ring:
Logged
Gil-galad was an Elven-king.
Of him the harpers sadly sing:
The last whose realm was fair and free
Between the mountains and the sea.

His sword was long, his lance was keen.
His shining helm afar was seen.
The countless stars of heaven's field
Were mirrored in his silver shield.

But long ago he rode away,
And where he dwelleth none can say.
For into darkness fell his star;
In Mordor, where the shadows are.

Isilote Azrael

  • Priatelia ST
  • *
  • Posts: 73
  • Brokilon
    • Isilote
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #128 on: June 19, 2007, 11:56:50 am »

Cez 400 Sk za české?  :o Uf... Ja som to kúpila v Brne za 260 Kč s ISICom (pôvodne 289Kč). Mali posledné tri...
Keby si ktosi chcel počkať až do Tordhanu (mna do Bratislavy asi nezaveje), mohla by som tie Húrinove deti ešte kúpiť a na Tordhane (alebo na Fénixe  ;) ) odovzdať. Ale to dvojmesačné čakanie nie je nič moc...
Musím povedať, že sa mi Húrinove deti moc páčili.. Prečítala som ich na jeden hlt za cestu domov (4 hodiny) a čoskoro ich asi budem čítať znova tie pridané dialógy sú veľmi pekné a atmosféru aj postavy dobre dokresľujú.  :)
Síce bez čítania Silmarillionu by sa asi čitateľ stratil jednak v množstve postáv a jednak na mape, ale inak je to napínavá a prekrásna kniha pre akéhokoľvek čitateľa... aj keď medzi detskú literatúru by som to predsa len nedávala...
Logged
Fluffyyyyy

Shadow

  • Ujo
  • The Administrator
  • *****
  • Posts: 1 971
  • Inkvizítor
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #127 on: June 18, 2007, 06:26:10 pm »

Ram> Zabudla si na masove vrazdy, zrady atd :D
Logged
Bringing chaos to Your lives since 1983

Važte si piva, křesťané, až dojde, zlý čas nastane

"Věk nepřináší moudrost, Bene, ale dodává ti rozhled… a nejsmutnější, co můžeš z té výšky vidět, jsou – v dáli za tebou – pokušení, kterým jsi odolal. Já vidím ta svá… ale ani jedno z nich nedosahuje tak kolosálních rozměrů!"

Ramgad

  • Biela Rada
  • *****
  • Posts: 3 819
  • Najkrajšia elfská princezná Daguška
    • Ramgad.Tolkien.sk
Re: JRRT: Húrinove deti
« Reply #126 on: June 18, 2007, 03:38:17 pm »

Eru> aha tak nič, nejak som predpokladala, že ťa to vyšlo lacnejšie...

A jasné, že je to detská literatúra. Deti radi čítajú o incestoch, vraždách a samovraždách...
Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Go Up
 

Page created in 0.072 seconds with 22 queries.